0
0

کارتان را یک هنر بدانید

337 بازدید
کارتان را هنر بدانید

ارزش کار شما چقدر است ؟

پیکاسو نه تنها یک هنرمند بزرگ و خوب بود ، بلکه تاجر خوبی نیز بود . می توانیم از او بیاموزیم که ،  باید کارتان را یک هنر بدانید . وی ارزش کار خود را می دانست و به هیچ عنوان حاضر نبود از ارزش کارهای خود به هر علتی کم کند . او گفته روزی شخصی به آتلیه اش آمده و در جلوی یکی از نقاشیهایش ایستاده و گفته : این نقاشی چه حرفی برای گفتن دارد ؟

پیکاسو پاسخ داده : ۲۰۰ هزار دلار .

او حقیقت ارزش کارش را بیان کرده بود .

واضح است که او کارش را یک هنر می دانسته و برای هنر خود ارزش قائل بوده .

ما هم باید کارمان را یک هنر بدانیم . می پرسید چرا ؟ چون هست .

شما باید همین نگاه را به کاری که انجام می دهید داشته باشید .

به خاطر دارید که درباره الهامات و شهود از راه توجه به اطراف صحبت کردیم  .

دلیل این موضوع هم آن است که هنرمندان پایبندی بیشتری به ایده آل هایشان و به منبع الهاماتشان دارند ( حال هر چیزی که باشد ) و همین طور به استقامت برای انجام درست هر کاری معروف هستند . این موضوع یک ویژگی مثبت و قابل ستایش است .

امیدوارم همه ما روزی چنین خصلتی پیدا کنیم .

کارتان را هنر بدانید

کارتان را یک هنر بدانید یعنی :

در جهت درست اما نه بدون تلاش

برای رسیدن به نتیجه دلخواه در زندگی باید در جهت درست و به اندازه کافی زحمت بکشید و تلاش کنید.

در سال ۲۰۰۵ یک قطعه موسیقی بتهوون در یک کتابخانه پیدا شد .

او به حدی روی این قطعه تغییرات انجام داده بود که برخی از صفحات آن سوراخ شده بود .

این قطعه مربوط به اواخر زندگی وی بود ، بنابراین نمی شود گفت تازه کار بوده است . این شیوه کارش بود ، یک شخص ایده آل گرا که به کمتر از بهترین رضایت نمی داده است . سعی کنید در زندگی به جز خودتان نیازی نداشته باشید کسی دیگر را تحت تاثیر قرار دهید .

این شیوه عالی برای زندگی کردن است .

چه تاجر باشید ، چه موسیقی دان و یا هر شغل دیگری که دارید .

همیشه با خودتان برای بهتر بودن رقابت کنید . 

کارآفرین ها ، معمولا این طرز فکر را دارند .

باید ذهنیت خودتان را داشته باشید و علاوه بر ارزشمند بودن کارتان به ذهنیت خود نیز وفادار بمانید . هیچ گاه از منحصر به فرد بودن نترسید ، چون اگر بترسید دقیقا از بهترین بودن ترسیده اید . شما معمولا زندگی افرادی که از نظر مالی به موفقیت دست یافته اند را می بینید و بنا به احساسات و شخصیت خود این فرد را یا تحسین و شکرگزاری می کنید و یا مورد انتقاد قرار می دهید ، یا سعی می کنید روش هایی که او برای رسیدن به آنجا در زندگی خود بکار برده را تشخیص داده و شما هم انجام دهید ، یا با گفتن اینکه او شانس آورده ، دزد بوده ، و … موضوع را در ذهن خود تمام می کنید .

از نظر نتیجه ، زیاد تفاوتی بین این دو دیدگاه نیست

مهم نیست شما تحسین کنید یا خیر ، اگر مقدمات کار را نبینید و فقط نتیجه را مشاهده کنید هیچ گاه به موفقیتی که آن فرد رسیده نخواهید رسید . در هر کاری که انجام می دهید مقدماتی هست ، سختی هایی هست ، پایین و بالاهایی هست ، که شخص موفق آن ها را لمس و پشت سر گذاشته است . اما شما تنها نتیجه کار را می بینید .

شما یک ساختمان را می بینید و می گوید وووواااااووووو ، چه ساختمان زیبایی !

اما آیا عرق ریختن ها و به تعبیر خودمانی تر ، جان کندن هایی که برای ساختن این ساختمان صرف شده هم فکر می کنید ؟ قصد ما این نیست که ثابت کنیم هر موفقیتی لازمه رنج و سختی است و شما باید رنج بکشید تا به موفقیت در کسب و کارتان برسید .

اجازه دهید تا موضوع را به صورت صریح و واضحه بیان کنم .

منظور افراد موفق از سختی چیست ؟

شما برای موفقیت در کسب و کارتان ، تنها یکی از دو راه زیر را باید انتخاب کنید :

یا در جهت خواسته هایتان و راه درست ،  کار x را انجام می دهید و سختی و رنج می کشید ، شبانه روز تلاش می کنید تا به خواسته یتان دست یابید . یا در جهت خواسته هایتان و راه درست ، کار x را انجام می دهید (با همان سختی ها و رنج ها) اما این بار آنقدر عاشق کارتان هستید که سختی ها برای شما لذت بخش شده باشد . برای مثال ، شخصی که عاشق فوتبال است ، روزی ۸ ساعت تمرین می کند اما آنقدر این شوق و علاقه را دارد که زمین خوردن ها و دردهای هنگام تمرین و بعد از آن را هیچ بداند . از همان تمرینات که شاید از نظر من و شما زجر آور باشد لذت می برد .

پس خلاصه کلام این که :

هر کاری رنج و سختی و تلاش نیاز دارد .

اما اگر در مسیر درست و عاشق آن کار باشید در واقع شما رنجی متحمل نشده اید ، شما تنها لذت برده اید . پس اگر کسی از افراد موفق را دیدید که گفت من به راحتی به این جایگاه رسیده ام ، بدین معنی نیست که او بدون هیچ تلاشی آن جایگاه را به دست آورده باشد .

کارتان را یک هنر بدانید اما چرا ؟

هنر ، درباره زندگی شما حرف می زند . اگر کار خود را به هنر در ذهن خود تبدیل کنید ، فرصت فکر کردن خواهید داشت . مهم نیست که در چه رشته ای فعالیت و کار می کنید ، با این کار چیزهای زیادی یاد می گیرید .

ارزش خودتان را پایین نیاورید .

زندگی یک هنر است ، پس در کارتان هم هنرمند باشید و ارزش خودتان را بالا ببرید .

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alefbayearamesh.com/?p=248
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
الفبای آرامش
آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد کارتان را یک هنر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

24  +    =  27

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.