Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
موفقیت مالی

کارتان را یک هنر بدانید

ارزش ایجاد کنید و ارزش کارتان را بدانید

ارزش کار شما چقدر است ؟

پیکاسو نه تنها یک هنرمند بزرگ و خوب بود ، بلکه تاجر خوبی نیز بود . می توانیم از او بیاموزیم که ،  باید کارتان را یک هنر بدانید . وی ارزش کار خود را می دانست و به هیچ عنوان حاضر نبود از ارزش کارهای خود به هر علتی کم کند . او گفته روزی شخصی به آتلیه اش آمده و در جلوی یکی از نقاشیهایش ایستاده و گفته : این نقاشی چه حرفی برای گفتن دارد ؟

پیکاسو پاسخ داده : ۲۰۰ هزار دلار .

او حقیقت ارزش کارش را بیان کرده بود .

واضح است که او کارش را یک هنر می دانسته و برای هنر خود ارزش قائل بوده .

ما هم باید کارمان را یک هنر بدانیم . می پرسید چرا ؟ چون هست .

شما باید همین نگاه را به کاری که انجام می دهید داشته باشید .

به خاطر دارید که درباره الهامات و شهود از راه توجه به اطراف صحبت کردیم  .

دلیل این موضوع هم آن است که هنرمندان پایبندی بیشتری به ایده آل هایشان و به منبع الهاماتشان دارند ( حال هر چیزی که باشد ) و همین طور به استقامت برای انجام درست هر کاری معروف هستند . این موضوع یک ویژگی مثبت و قابل ستایش است .

امیدوارم همه ما روزی چنین خصلتی پیدا کنیم .

کارتان را هنر بدانید

کارتان را یک هنر بدانید یعنی :

در جهت درست اما نه بدون تلاش

برای رسیدن به نتیجه دلخواه در زندگی باید در جهت درست و به اندازه کافی زحمت بکشید و تلاش کنید.

در سال ۲۰۰۵ یک قطعه موسیقی بتهوون در یک کتابخانه پیدا شد .

او به حدی روی این قطعه تغییرات انجام داده بود که برخی از صفحات آن سوراخ شده بود .

این قطعه مربوط به اواخر زندگی وی بود ، بنابراین نمی شود گفت تازه کار بوده است . این شیوه کارش بود ، یک شخص ایده آل گرا که به کمتر از بهترین رضایت نمی داده است . سعی کنید در زندگی به جز خودتان نیازی نداشته باشید کسی دیگر را تحت تاثیر قرار دهید .

این شیوه عالی برای زندگی کردن است .

چه تاجر باشید ، چه موسیقی دان و یا هر شغل دیگری که دارید .

همیشه با خودتان برای بهتر بودن رقابت کنید . 

کارآفرین ها ، معمولا این طرز فکر را دارند .

باید ذهنیت خودتان را داشته باشید و علاوه بر ارزشمند بودن کارتان به ذهنیت خود نیز وفادار بمانید . هیچ گاه از منحصر به فرد بودن نترسید ، چون اگر بترسید دقیقا از بهترین بودن ترسیده اید . شما معمولا زندگی افرادی که از نظر مالی به موفقیت دست یافته اند را می بینید و بنا به احساسات و شخصیت خود این فرد را یا تحسین و شکرگزاری می کنید و یا مورد انتقاد قرار می دهید ، یا سعی می کنید روش هایی که او برای رسیدن به آنجا در زندگی خود بکار برده را تشخیص داده و شما هم انجام دهید ، یا با گفتن اینکه او شانس آورده ، دزد بوده ، و … موضوع را در ذهن خود تمام می کنید .

از نظر نتیجه ، زیاد تفاوتی بین این دو دیدگاه نیست

مهم نیست شما تحسین کنید یا خیر ، اگر مقدمات کار را نبینید و فقط نتیجه را مشاهده کنید هیچ گاه به موفقیتی که آن فرد رسیده نخواهید رسید . در هر کاری که انجام می دهید مقدماتی هست ، سختی هایی هست ، پایین و بالاهایی هست ، که شخص موفق آن ها را لمس و پشت سر گذاشته است . اما شما تنها نتیجه کار را می بینید .

شما یک ساختمان را می بینید و می گوید وووواااااووووو ، چه ساختمان زیبایی !

اما آیا عرق ریختن ها و به تعبیر خودمانی تر ، جان کندن هایی که برای ساختن این ساختمان صرف شده هم فکر می کنید ؟ قصد ما این نیست که ثابت کنیم هر موفقیتی لازمه رنج و سختی است و شما باید رنج بکشید تا به موفقیت در کسب و کارتان برسید .

اجازه دهید تا موضوع را به صورت صریح و واضحه بیان کنم .

منظور افراد موفق از سختی چیست ؟

شما برای موفقیت در کسب و کارتان ، تنها یکی از دو راه زیر را باید انتخاب کنید :

یا در جهت خواسته هایتان و راه درست ،  کار x را انجام می دهید و سختی و رنج می کشید ، شبانه روز تلاش می کنید تا به خواسته یتان دست یابید . یا در جهت خواسته هایتان و راه درست ، کار x را انجام می دهید (با همان سختی ها و رنج ها) اما این بار آنقدر عاشق کارتان هستید که سختی ها برای شما لذت بخش شده باشد . برای مثال ، شخصی که عاشق فوتبال است ، روزی ۸ ساعت تمرین می کند اما آنقدر این شوق و علاقه را دارد که زمین خوردن ها و دردهای هنگام تمرین و بعد از آن را هیچ بداند . از همان تمرینات که شاید از نظر من و شما زجر آور باشد لذت می برد .

پس خلاصه کلام این که :

هر کاری رنج و سختی و تلاش نیاز دارد .

اما اگر در مسیر درست و عاشق آن کار باشید در واقع شما رنجی متحمل نشده اید ، شما تنها لذت برده اید . پس اگر کسی از افراد موفق را دیدید که گفت من به راحتی به این جایگاه رسیده ام ، بدین معنی نیست که او بدون هیچ تلاشی آن جایگاه را به دست آورده باشد .

کارتان را یک هنر بدانید اما چرا ؟

هنر ، درباره زندگی شما حرف می زند . اگر کار خود را به هنر در ذهن خود تبدیل کنید ، فرصت فکر کردن خواهید داشت . مهم نیست که در چه رشته ای فعالیت و کار می کنید ، با این کار چیزهای زیادی یاد می گیرید .

ارزش خودتان را پایین نیاورید .

زندگی یک هنر است ، پس در کارتان هم هنرمند باشید و ارزش خودتان را بالا ببرید .

0 0 امتیاز
رتبه این مطلب
اگر اهل فایل‌های آموزشی تصویری یا کتاب صوتی هستید روی تصویر زیر کلیک کنید
برچسب ها

الفبای آرامش

آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .
guest
0 دیدگاه کاربران
بازخورد درون خطی
نمایش همه نظرات
0
به چه چیزی تمایل دارید لطفا دیدگاه بگذاریدx
()
x
بستن