0
0

کار درست با ذهنیت درست

686 بازدید
کار درست با ذهنیت درست

پیش بینی مشکلات برای انجام کار درست با ذهنیت درست

کار درست با ذهنیت درست یعنی چه ؟

به گفته هنری فورد ، دنبال ایراد نباشید ، به فکر راه چاره باشید .

این یعنی کار درست با ذهنیت درست . به کارهایتان به عنوان یک روند حل مسئله نگاه کنید ، همیشه متذکر می شویم که اگر مشکلی ندارید یا به این علت است که در حال تظاهر به نداشتن مشکل هستید یا اینکه خودتان رئیس خودتان نیستید . مشکلات بخشی جدا نشدنی از ریاست هستند و نباید به هیچ وجه از رو به رو شدن با آنها تعجب کنید یا هراس داشته باشید . باید انتظار بروز آنها را داشته باشید و از آنها به عنوان پله های پیشرفت استفاده کنید .

آلبرت انیشتن می گوید :

همه فکر می کنند که من خیلی باهوش هستم .

ولی فقط بیشتر از دیگران با مشکلات سر و کله می زنم .

مشکلات تمرین ذهنی هستند و می توانند تبدیل به یک فرصت شوند . حتی اگر به عنوان یک کارمند در جایی کار می کنید بد نیست که از به وجود آمدن مشکلات متعجب نشوید و خودتان را کمی آماده کرده باشید . این شیوه برخورد منطقی است . با وجود همه تلاش های شما همیشه اتفاق هایی رخ می دهد که خارج از کنترل شماست . هیچ گاه چشم از اهداف و ایده آل های خود بر ندارید اما از واقعیت ها نیز غفلت نکنید . معنی واقعی آمادگی ، همین است . همیشه برای انجام کارها از خودتان سوال کنید که چه مشکلاتی ممکن است بروز کند . همه پروژه ها را بررسی کنید و از اینکه در جریان امور هستید اطمینان حاصل کنید .

طرز تفکر ما چیست ؟

سعی کنید اکثر کارها را تمام و کمال انجام دهید .

در کسب و کار ، روز کاری نیمه و یا روزهایی که کار به کندی پیش می رود وجود ندارد .

اگر با چنین اوضاعی روبه رو هستید بدانید که کار به درستی پیش نمی رود .

وظیفه خودتان بدانید که مشکل را پیدا کنید و کاری برای رفع آن انجام دهید .

وقتی می گوییم ذهنیت درست داشته باشید ، منظورمان مسئولیت پذیری است ، انسان های مسئولیت پذیر نیازی نمی بینند تا دیگران را مقصر نشان دهند یا اینکه از بقیه ایراد بگیرند . انسان های ایراد گیر و منفی ، هیچ گاه کار قابل توجهی انجام نمی دهند و سهم زیادی در نتیجه کار ندارند . مانند آنها نباشید .

آنها بی کیفیت ترین نیروی کار هستند . 

 

کار درست با ذهنیت درست 2

انسان های شکست خورده ، به نظر خودشان در زندگی هیچ اشتباهی مرتکب نشده اند ، و هیچ گاه برای شکست های خود ، یعنی خودشان ، راه درمانی پیدا نمی کنند . هر زمان مشکلی به وجود آمد در مرحله اول ، علت را در خودتان جستجو کنید . افرادی که مدت زیادی در کسب و کار هستند و فراز و نشیب های آن را به خوبی می شناسند در زمان کوتاهی می توانند مشکلات را به راه حل تبدیل کنند ولی دقت کنید ، با توجه به قوانین مثبت اندیشی منظور ما از آماده بودن برای مشکلات و پیش بینی آنها این نیست که بیش از حد روی مشکلات تاکید کنید ، شما باید روی راه حل ها متمرکز شوید . این ذهنیت به شما کمک می کند تا بدون اینکه نسبت به نکات منفی کور شوید ، نکات مثبت ، برجسته شوند .

کار درست با ذهنیت درست ، کارمندی با کارآفرینی 

نکته ای برای افرادی که هنوز برای دیگران کار می کنند هست .

زمانی که در مسیر کار آفرین شدن هستید ، بازیکن گروهی موثر و لایق بودن اهمیت زیادی دارد .

انسان هایی که مهارت گروهی خوبی ندارند معمولا به نتایج خوبی نمی رسند .

مهارت هماهنگ بودن با گروه ، بخشی مهم از مسابقه موفقیت شماست . این مهارت نکته ای است که در هر محیط کاری دیگری هم به آن توجه می شود . آیا شما قابلیت این را دارید که هر زمان تلاش های تیمی شما را محدود کرد ، تفکر آزادانه و خلاقانه خود را حفظ کنید ؟ اکثر اختلافات انسان ها با یکدیگر به چه علتی است ؟ به این علت است که همه به دنبال مقصر می گردند ، به جای اینکه روی راه حل تمرکز کنند . همه حواستان را روی کارتان بگذارید ، ما روی این موضوع خیلی تاکید داریم ، به همین جهت کار درست در زمان درست یعنی مسئولیت و تمرکز . متمرکز بودن روی چیزهایی که می خواهید را بیاموزید ، بعد از آن خودتان هم از نتایج زندگی خود تعجب خواهید کرد .

روی مشکلات نام های دیگری بگذارید 

اگر روی مشکلات متفاوت که به وجود می آیند ، نام های مختلف بگذارید ، از اینکه ذهنیت شما چقدر تغییر می کند شگفت زده می شوید . افراد مختلف در دنیا شطرنج بازی می کنند و خیلی از این افراد از بازی لذت می برند ولی در نظر ندارند که شطرنج خود یک هنر حل مشکل است . بابی فیشر ، قهرمان سابق شطرنج می گوید : من چیزی مانند ذهن خوانی یا روانشناسی بلد نیستم ، تنها علت پیروزی ام حرکات درست است . او می گوید که همه مردم هنگام بازی تنها ۲ درصد از تمرکز خود را بر روی بازی می گذارند ، اما من آموخته ام تا این درصد را به ۹۸ برسانم .

یک ضرب المثل اسکاتلندی می گوید :

اگر مشکلی در زندگی نداری ، احتمالا کاری هم برای انجام نداری . 

مشکلات با هر تلاشی که انسان به خرج می دهد ، خود را نشان می دهند . 

خوب است تا کار درست با ذهنیت درست را همراه کنیم برای حل این مشکلات .

انسان های موفق مشکلات را مانند یک بازی می بینند ، بازی که باید در آن برنده شوند . جالب اینجاست که همین مشکلات عاملی اصلی رشد و پیشرفت در آنها می شود . در مقابل آنها انسان هایی هم هستند که مشکلات را مانند سدی برای رشد و پیشرفت می بینند . سعی کنید برای یاد گرفتن نکات جدید در زندگی آستین بالا بزنید . این نکته را از الفبای آرامش به خاطر داشته باشید که : هیچ گاه در آب های آرام نمی توانید برتری های دریانوردی خود را ثابت کنید ، فرقی نمی کند تاجر باشید یا دریانورد .

کار درست را با ذهنیت درست انجام دهید 

تاریخ به افراد عاقل این درس را یاد می دهد که :

به ایده ها باید تکیه کرد و نه به شرایط موجود ، شما باید روی هدفتان متمرکز باشید و راه حل مشکلات مسیر .

افراد موفق هرگز منتظر نمی شوند تا همه چیز خوب باشد و بعد شروع کنند .

از مشکلات فرار نکنید ، درجا هم نزنید ، فقط باید با آنها رو به رو شوید و حلشان کنید .

از خودتان سوال کنید رئیس کیست ؟ شما یا مشکلات ؟ 

اگر انیشتین می خواست مشکلاتش را نادیده بگیرد دیگر انیشتین نبود . او تصمیم گرفت برای مدتی طولانی با مشکلات دست و پنجه نرم کند . صبر و پشتکار او باعث یافتن راه حلهایش می شد . اگر این مطلب از الفبای آرامش را می خوانید و مشکلات زیادی دارید :

نشانه خوبی است ، به این معنی است که شما هنوز زنده هستید و برای هدفی می جنگید .

پس به راه حل فکر کنید و از دل همین شرایط بهترین اتفاقات را رقم بزنید .

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alefbayearamesh.com/?p=513
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
الفبای آرامش
آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد کار درست با ذهنیت درست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5  +  2  =  

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.