رفتار افراد موفق

کار درست با ذهنیت درست

برای انجام کارها ذهنیت درست داشته باشید

پیش بینی مشکلات برای انجام کار درست با ذهنیت درست

کار درست با ذهنیت درست یعنی چه ؟

به گفته هنری فورد ، دنبال ایراد نباشید ، به فکر راه چاره باشید .

این یعنی کار درست با ذهنیت درست . به کارهایتان به عنوان یک روند حل مسئله نگاه کنید ، همیشه متذکر می شویم که اگر مشکلی ندارید یا به این علت است که در حال تظاهر به نداشتن مشکل هستید یا اینکه خودتان رئیس خودتان نیستید . مشکلات بخشی جدا نشدنی از ریاست هستند و نباید به هیچ وجه از رو به رو شدن با آنها تعجب کنید یا هراس داشته باشید . باید انتظار بروز آنها را داشته باشید و از آنها به عنوان پله های پیشرفت استفاده کنید .

آلبرت انیشتن می گوید :

همه فکر می کنند که من خیلی باهوش هستم .

ولی فقط بیشتر از دیگران با مشکلات سر و کله می زنم .

مشکلات تمرین ذهنی هستند و می توانند تبدیل به یک فرصت شوند . حتی اگر به عنوان یک کارمند در جایی کار می کنید بد نیست که از به وجود آمدن مشکلات متعجب نشوید و خودتان را کمی آماده کرده باشید . این شیوه برخورد منطقی است . با وجود همه تلاش های شما همیشه اتفاق هایی رخ می دهد که خارج از کنترل شماست . هیچ گاه چشم از اهداف و ایده آل های خود بر ندارید اما از واقعیت ها نیز غفلت نکنید . معنی واقعی آمادگی ، همین است . همیشه برای انجام کارها از خودتان سوال کنید که چه مشکلاتی ممکن است بروز کند . همه پروژه ها را بررسی کنید و از اینکه در جریان امور هستید اطمینان حاصل کنید .

طرز تفکر ما چیست ؟

سعی کنید اکثر کارها را تمام و کمال انجام دهید .

در کسب و کار ، روز کاری نیمه و یا روزهایی که کار به کندی پیش می رود وجود ندارد .

اگر با چنین اوضاعی روبه رو هستید بدانید که کار به درستی پیش نمی رود .

وظیفه خودتان بدانید که مشکل را پیدا کنید و کاری برای رفع آن انجام دهید .

وقتی می گوییم ذهنیت درست داشته باشید ، منظورمان مسئولیت پذیری است ، انسان های مسئولیت پذیر نیازی نمی بینند تا دیگران را مقصر نشان دهند یا اینکه از بقیه ایراد بگیرند . انسان های ایراد گیر و منفی ، هیچ گاه کار قابل توجهی انجام نمی دهند و سهم زیادی در نتیجه کار ندارند . مانند آنها نباشید .

آنها بی کیفیت ترین نیروی کار هستند . 

 

کار درست با ذهنیت درست 2

انسان های شکست خورده ، به نظر خودشان در زندگی هیچ اشتباهی مرتکب نشده اند ، و هیچ گاه برای شکست های خود ، یعنی خودشان ، راه درمانی پیدا نمی کنند . هر زمان مشکلی به وجود آمد در مرحله اول ، علت را در خودتان جستجو کنید . افرادی که مدت زیادی در کسب و کار هستند و فراز و نشیب های آن را به خوبی می شناسند در زمان کوتاهی می توانند مشکلات را به راه حل تبدیل کنند ولی دقت کنید ، با توجه به قوانین مثبت اندیشی منظور ما از آماده بودن برای مشکلات و پیش بینی آنها این نیست که بیش از حد روی مشکلات تاکید کنید ، شما باید روی راه حل ها متمرکز شوید . این ذهنیت به شما کمک می کند تا بدون اینکه نسبت به نکات منفی کور شوید ، نکات مثبت ، برجسته شوند .

کار درست با ذهنیت درست ، کارمندی با کارآفرینی 

نکته ای برای افرادی که هنوز برای دیگران کار می کنند هست .

زمانی که در مسیر کار آفرین شدن هستید ، بازیکن گروهی موثر و لایق بودن اهمیت زیادی دارد .

انسان هایی که مهارت گروهی خوبی ندارند معمولا به نتایج خوبی نمی رسند .

مهارت هماهنگ بودن با گروه ، بخشی مهم از مسابقه موفقیت شماست . این مهارت نکته ای است که در هر محیط کاری دیگری هم به آن توجه می شود . آیا شما قابلیت این را دارید که هر زمان تلاش های تیمی شما را محدود کرد ، تفکر آزادانه و خلاقانه خود را حفظ کنید ؟ اکثر اختلافات انسان ها با یکدیگر به چه علتی است ؟ به این علت است که همه به دنبال مقصر می گردند ، به جای اینکه روی راه حل تمرکز کنند . همه حواستان را روی کارتان بگذارید ، ما روی این موضوع خیلی تاکید داریم ، به همین جهت کار درست در زمان درست یعنی مسئولیت و تمرکز . متمرکز بودن روی چیزهایی که می خواهید را بیاموزید ، بعد از آن خودتان هم از نتایج زندگی خود تعجب خواهید کرد .

روی مشکلات نام های دیگری بگذارید 

اگر روی مشکلات متفاوت که به وجود می آیند ، نام های مختلف بگذارید ، از اینکه ذهنیت شما چقدر تغییر می کند شگفت زده می شوید . افراد مختلف در دنیا شطرنج بازی می کنند و خیلی از این افراد از بازی لذت می برند ولی در نظر ندارند که شطرنج خود یک هنر حل مشکل است . بابی فیشر ، قهرمان سابق شطرنج می گوید : من چیزی مانند ذهن خوانی یا روانشناسی بلد نیستم ، تنها علت پیروزی ام حرکات درست است . او می گوید که همه مردم هنگام بازی تنها ۲ درصد از تمرکز خود را بر روی بازی می گذارند ، اما من آموخته ام تا این درصد را به ۹۸ برسانم .

یک ضرب المثل اسکاتلندی می گوید :

اگر مشکلی در زندگی نداری ، احتمالا کاری هم برای انجام نداری . 

مشکلات با هر تلاشی که انسان به خرج می دهد ، خود را نشان می دهند . 

خوب است تا کار درست با ذهنیت درست را همراه کنیم برای حل این مشکلات .

انسان های موفق مشکلات را مانند یک بازی می بینند ، بازی که باید در آن برنده شوند . جالب اینجاست که همین مشکلات عاملی اصلی رشد و پیشرفت در آنها می شود . در مقابل آنها انسان هایی هم هستند که مشکلات را مانند سدی برای رشد و پیشرفت می بینند . سعی کنید برای یاد گرفتن نکات جدید در زندگی آستین بالا بزنید . این نکته را از الفبای آرامش به خاطر داشته باشید که : هیچ گاه در آب های آرام نمی توانید برتری های دریانوردی خود را ثابت کنید ، فرقی نمی کند تاجر باشید یا دریانورد .

کار درست را با ذهنیت درست انجام دهید 

تاریخ به افراد عاقل این درس را یاد می دهد که :

به ایده ها باید تکیه کرد و نه به شرایط موجود ، شما باید روی هدفتان متمرکز باشید و راه حل مشکلات مسیر .

افراد موفق هرگز منتظر نمی شوند تا همه چیز خوب باشد و بعد شروع کنند .

از مشکلات فرار نکنید ، درجا هم نزنید ، فقط باید با آنها رو به رو شوید و حلشان کنید .

از خودتان سوال کنید رئیس کیست ؟ شما یا مشکلات ؟ 

اگر انیشتین می خواست مشکلاتش را نادیده بگیرد دیگر انیشتین نبود . او تصمیم گرفت برای مدتی طولانی با مشکلات دست و پنجه نرم کند . صبر و پشتکار او باعث یافتن راه حلهایش می شد . اگر این مطلب از الفبای آرامش را می خوانید و مشکلات زیادی دارید :

نشانه خوبی است ، به این معنی است که شما هنوز زنده هستید و برای هدفی می جنگید .

پس به راه حل فکر کنید و از دل همین شرایط بهترین اتفاقات را رقم بزنید .

4 3 امتیازها
رتبه این مطلب

الفبای آرامش

آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .

نوشته های مشابه

guest
0 دیدگاه کاربران
بازخورد درون خطی
نمایش همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا