Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
من و همسرم

خانم ها احساسی تر از آقایان

شناخت تفاوت های احساسی زن و مرد

احساساتی بودن یا منطقی بودن ؟

باور شما هم این است که خانم ها احساسی تر از آقایان هستند ؟

اکثر اختلافاتی که ما در طول زندگی با جنس مخالف تجربه می کنیم ، ناشی از عدم درک صحیح نسبت به تفاوت های احساسی جنس مخالف ماست . این باور که خانم ها احساسی تر از آقایان هستند دلیل بر این موضوع نیست که مردان احساس ندارند . در پژوهش های علمی اخیر ثابت شده که خانم ها و آقایان تقریبا به یک اندازه احساساتی هستند تنها تفاوت بین زن و مرد در کنترل احساسات است ، معمولا مردان به علل مختلف فرهنگی و … بیشتر سعی در کنترل احساس خود دارند ، در واقع بهتر از با زبانی ساده تر این موضوع را بیان کنیم ، منظور ما از کنترل در واقع بی توجهی به احساسات است ، خانم ها معمولا برای انجام هر کاری تمرکز بیشتری روی احساسات خود دارند ، اما آقایان این تمرکز را بیشتر بر روی منطق خود قرار می دهند .

که اگر این تمرکز را آگاهانه کنترل کنیم ،

هم احساسات و هم منطق زن و مرد ، می تواند کاملا با هم برابر باشد .

اما ما قصد نداریم به شما توصیه کنیم که این دو مورد باید با هم برابر شود ، این ویژگی ذاتی شماست که اگر زن هستید تمرکز بیشتری روی احساس خود داشته باشید و اگر مرد هستید تمرکز بیشتری روی منطق بگذارید . تنها کاری که برای بهتر شدن روابط خود و دوری از اختلافات باید انجام دهید شناخت بهتر ویژگی های ذاتی جنس مخالف شماست ، اگر مرد هستید باید این نکته را بدانید که خانم ها تمرکز بیشتری بر روی احساسات خود دارند و همواره سعی کنید شما نیز در برخورد با موضوعات احساسی همانند آنها رفتار کنید ، و برعکس اگر خانم هستید می توانید به این موضوع توجه کنید که مثلا در یک رابطه دو طرفه مابین شما و همسرتان احساس وی در قیاس با نکاتی منطقی مانند احترام و … در اولویت پایین تری قرار دارد .

به راحتی با شناخت ویژگی های ذاتی همسرتان می توانید مانع از بروز مشکل شوید .

مردان هم احساساتی هستند 

با توجه به اینکه همیشه احساسات یک ویژگی زنانه محسوب می شود اما

طبق تحقیقات انجام شده ، مردان هم به اندازه زنان احساسات را تجربه می کنند ولی بر روی آنها سرپوش می گذارند . دکتر پل کلمن ، روان شناس می گوید : احساسات در زندگی مردان پشت سر و در زندگی زنان پیش رو قرار دارند . هورمون های تستوسترون بر احساسات مردان تاثیر گذار بوده و باعث می شود آنها بیشتر به طبقه بندی و تفکر منطقی روی آورند . به نظر می رسد زنان ذاتا با عواطف خودشان بیشتر در تماس هستند ، در حالی که مردان باید روی این قضیه کار کنند و اگر این کار را انجام دهند شرایط ، کاملا برابر می شود . آنها دارای روابط شادتر و زندگی سعادتمندانه تری خواهند بود .

خشم ، اکثر اوقات ناشی از سرکوب احساسات است .

اگر کسی ناگهان عصبانی می شود بالاترین احتمال برای این عمل ، سرکوب احساسات است .

 به همین علت است که مردان بیشتر از زنان خشم و عصبانیت را تجربه می کنند .

اما این تفاوت احساسی به چه علت است 

علت اصلی این تفاوت احساسی بودن و منطقی بودن در ساختار مغز انسان است

مغز انسان از دو قسمت سلول های سفید و سلول های خاکستری تشکیل شده

سلول های خاکستری = مرکز اصلی پردازش اطلاعات هستند .

سلولهای سفید = شبکه رابط بین سلولهای خاکستری هستند .

طبق پژوهش های انجام شده ، مغز مردان ۷ برابر بیشتر از مغز زنان از سلول های خاکستری استفاده می کند و این در حالی است که مغز زنان ۱۰ برابر بیشتر از مغز مردان از سلول های سفید استفاده می کند . به همین علت است که خانم ها قادر هستند چند کار را با هم انجام دهند و آقایان نیز برای انجام یک کار با تمرکز بالا ساخته شده اند . علاوه بر این ، اندازه مغز ، پیچیدگی آن ، تراکم و گردش خون در نقاط مختلف ، نحوه آرایش سیستم عصبی و چیزهایی شبیه این نیز در زنان و مردان متفاوت است که همین باعث ایجاد احساسات بیشتر در خانم ها می شود .

فرهنگ هم نقش مهمی بازی می کند 

فرهنگ نقشی مهم در بروز احساسات انسان ها بازی می کند ،

به این شکل که در برخی از فرهنگ ها مانند جامعه ما ، برای مثال گفته می شود که ” مرد گریه نمی کند ” یا جملاتی از این قبیل ، در واقع در برخی از جوامع مردان خیلی راحتر از جوامع دیگر احساسات خود را بروز می دهند و علت اصلی این موضوع نیز نحوه تربیت افراد می باشد . از کودکی طوری تعلیم دیده اند که بروز احساسات برای ضمیر ناخود آگاه آنها گزینه منفی به شمار نمی آمده است . اگر شما بتوانید احساسات جنس مخالف را درک کنید و در جای مناسب و زمان مناسب ، احساسی هماهنند او از خود نشان دهید ، کمک زیادی به آرامش در روابط خود کرده اید .

0 0 امتیاز
رتبه این مطلب
اگر اهل فایل‌های آموزشی تصویری یا کتاب صوتی هستید روی تصویر زیر کلیک کنید
برچسب ها

الفبای آرامش

آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .
guest
2 دیدگاه کاربران
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
نمایش همه نظرات
2
0
به چه چیزی تمایل دارید لطفا دیدگاه بگذاریدx
()
x
بستن