0
0

خانم ها احساسی تر از آقایان

634 بازدید

احساساتی بودن یا منطقی بودن ؟

باور شما هم این است که خانم ها احساسی تر از آقایان هستند ؟

اکثر اختلافاتی که ما در طول زندگی با جنس مخالف تجربه می کنیم ، ناشی از عدم درک صحیح نسبت به تفاوت های احساسی جنس مخالف ماست . این باور که خانم ها احساسی تر از آقایان هستند دلیل بر این موضوع نیست که مردان احساس ندارند . در پژوهش های علمی اخیر ثابت شده که خانم ها و آقایان تقریبا به یک اندازه احساساتی هستند تنها تفاوت بین زن و مرد در کنترل احساسات است ، معمولا مردان به علل مختلف فرهنگی و … بیشتر سعی در کنترل احساس خود دارند ، در واقع بهتر از با زبانی ساده تر این موضوع را بیان کنیم ، منظور ما از کنترل در واقع بی توجهی به احساسات است ، خانم ها معمولا برای انجام هر کاری تمرکز بیشتری روی احساسات خود دارند ، اما آقایان این تمرکز را بیشتر بر روی منطق خود قرار می دهند .

که اگر این تمرکز را آگاهانه کنترل کنیم ،

هم احساسات و هم منطق زن و مرد ، می تواند کاملا با هم برابر باشد .

اما ما قصد نداریم به شما توصیه کنیم که این دو مورد باید با هم برابر شود ، این ویژگی ذاتی شماست که اگر زن هستید تمرکز بیشتری روی احساس خود داشته باشید و اگر مرد هستید تمرکز بیشتری روی منطق بگذارید . تنها کاری که برای بهتر شدن روابط خود و دوری از اختلافات باید انجام دهید شناخت بهتر ویژگی های ذاتی جنس مخالف شماست ، اگر مرد هستید باید این نکته را بدانید که خانم ها تمرکز بیشتری بر روی احساسات خود دارند و همواره سعی کنید شما نیز در برخورد با موضوعات احساسی همانند آنها رفتار کنید ، و برعکس اگر خانم هستید می توانید به این موضوع توجه کنید که مثلا در یک رابطه دو طرفه مابین شما و همسرتان احساس وی در قیاس با نکاتی منطقی مانند احترام و … در اولویت پایین تری قرار دارد .

به راحتی با شناخت ویژگی های ذاتی همسرتان می توانید مانع از بروز مشکل شوید .

مردان هم احساساتی هستند 

با توجه به اینکه همیشه احساسات یک ویژگی زنانه محسوب می شود اما

طبق تحقیقات انجام شده ، مردان هم به اندازه زنان احساسات را تجربه می کنند ولی بر روی آنها سرپوش می گذارند . دکتر پل کلمن ، روان شناس می گوید : احساسات در زندگی مردان پشت سر و در زندگی زنان پیش رو قرار دارند . هورمون های تستوسترون بر احساسات مردان تاثیر گذار بوده و باعث می شود آنها بیشتر به طبقه بندی و تفکر منطقی روی آورند . به نظر می رسد زنان ذاتا با عواطف خودشان بیشتر در تماس هستند ، در حالی که مردان باید روی این قضیه کار کنند و اگر این کار را انجام دهند شرایط ، کاملا برابر می شود . آنها دارای روابط شادتر و زندگی سعادتمندانه تری خواهند بود .

خشم ، اکثر اوقات ناشی از سرکوب احساسات است .

اگر کسی ناگهان عصبانی می شود بالاترین احتمال برای این عمل ، سرکوب احساسات است .

 به همین علت است که مردان بیشتر از زنان خشم و عصبانیت را تجربه می کنند .

اما این تفاوت احساسی به چه علت است 

علت اصلی این تفاوت احساسی بودن و منطقی بودن در ساختار مغز انسان است

مغز انسان از دو قسمت سلول های سفید و سلول های خاکستری تشکیل شده

سلول های خاکستری = مرکز اصلی پردازش اطلاعات هستند .

سلولهای سفید = شبکه رابط بین سلولهای خاکستری هستند .

طبق پژوهش های انجام شده ، مغز مردان ۷ برابر بیشتر از مغز زنان از سلول های خاکستری استفاده می کند و این در حالی است که مغز زنان ۱۰ برابر بیشتر از مغز مردان از سلول های سفید استفاده می کند . به همین علت است که خانم ها قادر هستند چند کار را با هم انجام دهند و آقایان نیز برای انجام یک کار با تمرکز بالا ساخته شده اند . علاوه بر این ، اندازه مغز ، پیچیدگی آن ، تراکم و گردش خون در نقاط مختلف ، نحوه آرایش سیستم عصبی و چیزهایی شبیه این نیز در زنان و مردان متفاوت است که همین باعث ایجاد احساسات بیشتر در خانم ها می شود .

فرهنگ هم نقش مهمی بازی می کند 

فرهنگ نقشی مهم در بروز احساسات انسان ها بازی می کند ،

به این شکل که در برخی از فرهنگ ها مانند جامعه ما ، برای مثال گفته می شود که ” مرد گریه نمی کند ” یا جملاتی از این قبیل ، در واقع در برخی از جوامع مردان خیلی راحتر از جوامع دیگر احساسات خود را بروز می دهند و علت اصلی این موضوع نیز نحوه تربیت افراد می باشد . از کودکی طوری تعلیم دیده اند که بروز احساسات برای ضمیر ناخود آگاه آنها گزینه منفی به شمار نمی آمده است . اگر شما بتوانید احساسات جنس مخالف را درک کنید و در جای مناسب و زمان مناسب ، احساسی هماهنند او از خود نشان دهید ، کمک زیادی به آرامش در روابط خود کرده اید .

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alefbayearamesh.com/?p=121
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
الفبای آرامش
آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد خانم ها احساسی تر از آقایان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  +  29  =  39