0
0

کلی بین باشید

296 بازدید
کلی بین باشید

ریز بینی بهتر است یا کلی بین بودن ؟ 

تا به حال جملات ” کلی بین باشید ” یا ” از جنبه کلی به موضوعات نگاه کن ” را شنیده اید ؟ جای تعجب است که مردم تکه های اصلی پازل زندگی خود را نادیده می گیرند ، یا تظاهر می کنند که در کلیات عیب و نقصی وجود ندارد . مثل این است که یک پیتزا سفارش بدهید و به جای آن درب منزل یک کیک به شما بدهند ، شاید سر و روی کیک را نگاه کنید و بگویید به به ! این کیک تازه با چه ظرافتی تهیه شده و چه ظاهر خوبی دارد . نکته اینجاست که شما واقعا از خودتان می پرسید این چیزی نیست که من می خواستم و ماجرا واقعا چیست ؟

 شما ارزشمند هستید 

انسانهایی هستند که تقریبا در مورد هیچ چیزی فکر نمی کنند .

بعضی اوقات فکر می کنیم شاید مضطرب هستند .

شاید واقعیت این باشد که فکر می کنند لیاقت داشتن پیتزای خودشان را ندارند و کیک را قبول می کنند.

شما به خودتان اجازه ندهید که مانند این افراد فکر یا رفتار کنید .دوستان ، هیچ زمانی و تحت هیچ شرایطی خودتان را ارزان نفروشید . این معامله از هر جهت حتی موضوعات معنوی هم به نفع شما نخواهد بود . شرط اول در کلی بین بودن آن است که برای خود ارزش قائل باشید ، حتی نزد خداوند . به خاطر داشته باشید که شما نزد خدا ارزش بالایی دارید و اگر خود را حتی در مقابل خداوند بی ارزش کنید نه تنها بی احترامی  کرده اید بلکه به خودتان ضرر وارد می کنید .

 پا به پای تغییر حرکت کنید

امپراتوری های زیادی در طول تاریخ آمده و رفته اند ، گاهی اوقات این امپراتوری ها چند قرن هم طول کشیده اند اما اکنون ما اصلا چیزی در مورد آنها نشنیده ایم ، منظورم این است که همه چیز در حال تغییر است . باید خودمان را پا به پای تغییرات نگه داریم و به جلو حرکت کنیم . در غیر این صورت تیکه های کپک زده کیک نصیب ما می شود .برای پیشرفت یک سازمان ، باید آن سازمان کلیت داشته باشد ، لازمه کلیت داشتن کنار هم قرار گرفتن و کارکردن بخش های زیادی هستند . شما هم خودتان را یک سازمان ببینید.

به تمام جنبه های زندگی خود توجه کنید .

چه بخشی مستحکم است ؟

کدام بخش مشکل دارد ؟

چه چیزی کم است ؟

و در آخر این سوال مهم را از خود بپرسید که

چگونه می توانید نمای کلی زندگی خودتان را بهتر کنید ؟

مختارید هر کاری تمایل دارید انجام دهید ، فقط نکته مهم را هیچ گاه فراموش نکنید که :

کارها را پشت گوش نیاندازید . از خود راضی نشوید ، چه در نقش گیرنده و چه در نقش دهنده.

تظاهر نکنید که به متوسط بودن قانع هستید ، این همان طرز فکر افرادی است که در مورد چیزهای زندگی تفکر نمی کنند . این روزها همه چیز آنقدر سریع تغییر می کند که نباید به خودتان اجازه افتادن در این دام ها را بدهید .

با محیط اطراف خود یکی باشید 

به محیط اطراف توجه کنید و مطابق با محیط اطراف خود تصمیم گیری کنید .

امروزه جهان به تغییر معروف است یا می توانید با آن هماهنگ شوید و یا فرصت ها را از دست می دهید . تعداد کمی از انسان ها پروژه های تکمیل شده هستند . بیشتر ما در حال تکمیل شدن هستیم . منظور این است که در زندگی نخواهید همه چیز را به طرز عجیبی دقیق و بدون خطا انجام دهید این موضوع باعث کند شدن شما می شود و فرصت تغییر را از شما خواهد گرفت .

افراد ریز بین و بدون خطا نمی توانند پا به پای تغییرات حرکت کنند

برای رسیدن به کلی بین بودن باید مدام قطعات و تکه ها را کنار هم بگذاریم .

از حاشیه بگذرید تا کلی بین شوید

اما اگر بخواهیم کلیت ما کلیت درستی باشد باید قطعات را خلاقانه و با انگیزه کنار هم بگذاریم . این هم یکی از روشهای مستحکم کردن پایه های کسب و کار است . همیشه برای رسیدن به یک کلیت واحد تلاش کنید و حس شگفتی تمرکز بر روی کلیات را زنده نگه دارید . در زندگی خود از موضوعات فرعی دوری کنید ، در این حد طرفدار حاشیه و چرایی موضوعات بی اهمیت نشوید .

حتی اگر به مذهب هم نگاه کنیم موضوع کلی در تمامی ادیان الهی یکتا پرستی است

همه نکات کلی یکسان است این موضوعات بی اهمیت و فرعی هستند که باعث ایجاد اختلافات می شود.

پس یاد بگیریم که تنها اصل مهم است .

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alefbayearamesh.com/?p=205
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
الفبای آرامش
آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد کلی بین باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  +  53  =  61

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.