0
0

شکرگزاری زود هنگام

760 بازدید
شکرگزاری زود هنگام

شکرگزاری زود هنگام کلید پیروزیست . اما منظور از شکرگزاری زود هنگام چیست ؟

نکته ای تکراری اما فراموش شده

از روزگار قدیم همیشه از زبان بزرگترهایمان کلمات خدایا شکرت ، الحمدالله ، و …. را در مکانها و زمان های مختلفی و برای کارهای متفاوت شنیده ایم ، گویا آنها نیز به صورت ناخود آگاه از پدران و مادران خود سپاسگزاری از خداوند را آموخته اند ، رازی که شاید آنقدر تکرار شده که برای ما بدیهی تر از آن به نظر می آید تا کمی تفکر کنیم و پی ببریم این یکی از مهمترین رازهای رسیدن به تمامی خواسته ها در  زندگی و در نهایت رسیدن به آرامش است . شاید فقط باید به روش تازه تر و تاثیر گذار تری سپاسگزاری کنیم تا به اهمیت این موضوع بیشتر پی ببریم ، شاید باید روزهایی که شکرگزار هستیم را با روزهایی که ناشکری می کنیم مقایسه کنیم تا متوجه تفاوت این روزها و نتایج شکرگزای در زندگی خود شویم .

باید یادمان باشد که همیشه چیزی برای شکر گزاری داریم ،

چه در آغاز سال نو ، چه در مراسمات مختلف و چه در مشکلات و بالا و پایین های زندگی

حال چرا باید شکرگزار باشم ؟

در دروس آموزش قانون جذب و موضوعات فرکانس مثبت ، توسط اساتید بزرگ ، همواره تاکید می شود که سپاسگزاری نزدیکترین فرکانس به فرکانس خداوند است . یعنی شما با شکر گزاری همیشه در بهترین وضعیت روحی و روانی قرار می گیرید . اگر بخواهیم علت را جویا شویم ، باید سری بزنیم به اعماق وجود خودمان ، انسان ها از ابتدای خلقت همواره نیاز به پرستش و معبود را در خود احساس می کرده اند ، حتی آن دسته از افرادی که مسیر پرستش را به اشتباه دنبال کرده اند نیز این نیاز را به شکل های متفاوتی برطرف کرده اند و روی به پرستش خدایان ساختگی آورده اند . بنابراین انسان باید چیزی را داشته باشد تا در لحظات غم و اندوه از او کمک بخواهد و در لحظات شادی از او سپاسگزاری کند ، به جرات می توانیم بگویم که این نکته یکی از غرایز اصلی انسان هاست .

به همین علت در تمامی ادیانی که وجود دارند ، سپاسگزاری یکی از پایه های مهم تشکیل دهند آنهاست .

در واقع سپاسگزاری باعث می شود تا شما به بهترین حالت روحی و روانی خود دست پیدا کنید .

بنابراین در برنامه روزانه خود وقتی را به این کار اختصاص دهید

تاثیر شکر گزاری در روابط اجتماعی

سپاسگزاری کردن تنها برای بهتر شدن روابط شما با خالق نیست ، بلکه در تمامی روابط شما با دیگران نیز تاثیر بسزایی ایجاد می کند . یاد بگیرید که همیشه یک جمله کلیدی و زیبا برای خود داشته باشید و این جمله بین شما و همه کسانی که با آنها در ارتباط هستید حلقه ی ارتباطی ایجاد کند . نیاز نیست به چیزهای پیچیده فکر کنید مثلا همین جمله زیبای سپاسگذارم ، یا متشکرم می تواند بین شما و خداوند کاربرد داشته باشد و یا بین شما و دیگر کسانی که برایتان لطفی هر چند ناچیز انجام می دهند . این باعث بهتر شدن روابط شما و پذیرفته شدن بیشتر شما در اجتماع می شود .

اما چرا خداوند ما را به سپاسگزاری از خود تشویق می کند ؟

همانطور که قطعا می دانید خالق نیازی به سپاسگزاری مخلوق ندارند .

از نظر علمی : 

 ثابت شده که ارتباط مستقیمی بین شکرگزاری ، سلامتی ، شادی و حس رضایت از زندگی وجود دارد.

پس این ما هستیم که به شکرگزاری نیازمندیم .

ولی به این علت که ما با این موضوع به بهترین حس دست پیدا می کنیم ، با شکرگزاری تمرکز و توجه شما به خواسته های زندگی معطوف می شود و نه ناخواسته ها ، نا خود آگاه به خوبی ها و نعمت ها توجه می کنید تا به زشتی ها و درد و رنج ها ، و همین مورد باعث می شود تا زندگی شما جهت مثبتی را در پیش بگیرد ، خواسته ها و آرزوهایی که ما برای تجربه آنها خلق شده ایم زمانی که در جهت درست باشیم به سمت ما خواهند آمد و بهترین راه قرار گرفتن در جهت درست شکر گزاری است .

اما ما ترفندی را به شما آموزش می دهیم که از شکرگزاری معمولی نیز یک قدم جلوتر رفته باشیم .

شکر گزاری زود هنگام ! یک ترفند زیرکانه

شکرگزاری زود هنگام به این معناست که شما باید قبل از اینکه نعمتی را به دست آورید بابت آن از خداوند شکرگذاری کنید و این کار را با حسی انجام دهید که گویا در حال حاضر به آن نعمت و یا خواسته رسیده اید ، به این شکل نه تنها حس خود را خوب کرده اید ، بلکه خود را در جهت رسیدن به آن خواسته قرار داده اید و به بهترین شکل ممکن می توانید داشتن آن نعمت را احساس کنید . به این صورت جهان به شما کمک خواهد کرد تا خیلی سریعتر از آنچه تصور می کردید به خواسته های خود دست پیدا کنید . هر چه بتوانید با احساس بهتری شکرگزاری کنید ، یعنی بهتر بتوانید تصور کنید که به خواسته خود دست پیدا کرده اید تاثیر این روش به مراتب بهتر خواهد بود .

این نصیحت دوستان را از من بپذیرید که ذهن شما بی نهایت و بی همتاست ، هیچ چیز و هیچ کسی جز خودتان نمی تواند برای ذهن شما محدودیت قائل شود ، آرامش چیزیست که شما با یک قلم و چند دقیقه وقت در هر جایی می توانید به آن دست پیدا کنید . با تصور کردن هر آنچه که فکر می کنید با رسیدن به آن به آرامش می رسید می توانید همین لحظه آن آرامش را در خود ایجاد کنید ، آرامش یک امر درونی است و نه یک امر بیرونی ، برای رسیدن به آرامش چه راهی بهتر از سپاسگذاری از خداوند برای نعمتهایی که همیشه آرزوی داشتن آن را دارید ؟ برای تصور داشتن یک خواسته ، چه راهی بهتر از شکرگزاری برای داشتنش هست ؟

پس سعی کنید شکرگزاری را در زندگی خود به یک عادت تبدیل کنید خصوصا شکرگزاری زود هنگام را .

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alefbayearamesh.com/?p=139
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
الفبای آرامش
آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد شکرگزاری زود هنگام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  +  82  =  83

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.