Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
آرامش معنوی

شکرگزاری زود هنگام

با سپاسگزاری همیشه نزدیک منشا خلقت باشید

شکرگزاری زود هنگام کلید پیروزیست . اما منظور از شکرگزاری زود هنگام چیست ؟

نکته ای تکراری اما فراموش شده

از روزگار قدیم همیشه از زبان بزرگترهایمان کلمات خدایا شکرت ، الحمدالله ، و …. را در مکانها و زمان های مختلفی و برای کارهای متفاوت شنیده ایم ، گویا آنها نیز به صورت ناخود آگاه از پدران و مادران خود سپاسگزاری از خداوند را آموخته اند ، رازی که شاید آنقدر تکرار شده که برای ما بدیهی تر از آن به نظر می آید تا کمی تفکر کنیم و پی ببریم این یکی از مهمترین رازهای رسیدن به تمامی خواسته ها در  زندگی و در نهایت رسیدن به آرامش است . شاید فقط باید به روش تازه تر و تاثیر گذار تری سپاسگزاری کنیم تا به اهمیت این موضوع بیشتر پی ببریم ، شاید باید روزهایی که شکرگزار هستیم را با روزهایی که ناشکری می کنیم مقایسه کنیم تا متوجه تفاوت این روزها و نتایج شکرگزای در زندگی خود شویم .

باید یادمان باشد که همیشه چیزی برای شکر گزاری داریم ،

چه در آغاز سال نو ، چه در مراسمات مختلف و چه در مشکلات و بالا و پایین های زندگی

حال چرا باید شکرگزار باشم ؟

در دروس آموزش قانون جذب و موضوعات فرکانس مثبت ، توسط اساتید بزرگ ، همواره تاکید می شود که سپاسگزاری نزدیکترین فرکانس به فرکانس خداوند است . یعنی شما با شکر گزاری همیشه در بهترین وضعیت روحی و روانی قرار می گیرید . اگر بخواهیم علت را جویا شویم ، باید سری بزنیم به اعماق وجود خودمان ، انسان ها از ابتدای خلقت همواره نیاز به پرستش و معبود را در خود احساس می کرده اند ، حتی آن دسته از افرادی که مسیر پرستش را به اشتباه دنبال کرده اند نیز این نیاز را به شکل های متفاوتی برطرف کرده اند و روی به پرستش خدایان ساختگی آورده اند . بنابراین انسان باید چیزی را داشته باشد تا در لحظات غم و اندوه از او کمک بخواهد و در لحظات شادی از او سپاسگزاری کند ، به جرات می توانیم بگویم که این نکته یکی از غرایز اصلی انسان هاست .

به همین علت در تمامی ادیانی که وجود دارند ، سپاسگزاری یکی از پایه های مهم تشکیل دهند آنهاست .

در واقع سپاسگزاری باعث می شود تا شما به بهترین حالت روحی و روانی خود دست پیدا کنید .

بنابراین در برنامه روزانه خود وقتی را به این کار اختصاص دهید

تاثیر شکر گزاری در روابط اجتماعی

سپاسگزاری کردن تنها برای بهتر شدن روابط شما با خالق نیست ، بلکه در تمامی روابط شما با دیگران نیز تاثیر بسزایی ایجاد می کند . یاد بگیرید که همیشه یک جمله کلیدی و زیبا برای خود داشته باشید و این جمله بین شما و همه کسانی که با آنها در ارتباط هستید حلقه ی ارتباطی ایجاد کند . نیاز نیست به چیزهای پیچیده فکر کنید مثلا همین جمله زیبای سپاسگذارم ، یا متشکرم می تواند بین شما و خداوند کاربرد داشته باشد و یا بین شما و دیگر کسانی که برایتان لطفی هر چند ناچیز انجام می دهند . این باعث بهتر شدن روابط شما و پذیرفته شدن بیشتر شما در اجتماع می شود .

اما چرا خداوند ما را به سپاسگزاری از خود تشویق می کند ؟

همانطور که قطعا می دانید خالق نیازی به سپاسگزاری مخلوق ندارند .

از نظر علمی : 

 ثابت شده که ارتباط مستقیمی بین شکرگزاری ، سلامتی ، شادی و حس رضایت از زندگی وجود دارد.

پس این ما هستیم که به شکرگزاری نیازمندیم .

ولی به این علت که ما با این موضوع به بهترین حس دست پیدا می کنیم ، با شکرگزاری تمرکز و توجه شما به خواسته های زندگی معطوف می شود و نه ناخواسته ها ، نا خود آگاه به خوبی ها و نعمت ها توجه می کنید تا به زشتی ها و درد و رنج ها ، و همین مورد باعث می شود تا زندگی شما جهت مثبتی را در پیش بگیرد ، خواسته ها و آرزوهایی که ما برای تجربه آنها خلق شده ایم زمانی که در جهت درست باشیم به سمت ما خواهند آمد و بهترین راه قرار گرفتن در جهت درست شکر گزاری است .

اما ما ترفندی را به شما آموزش می دهیم که از شکرگزاری معمولی نیز یک قدم جلوتر رفته باشیم .

شکر گزاری زود هنگام ! یک ترفند زیرکانه

شکرگزاری زود هنگام به این معناست که شما باید قبل از اینکه نعمتی را به دست آورید بابت آن از خداوند شکرگذاری کنید و این کار را با حسی انجام دهید که گویا در حال حاضر به آن نعمت و یا خواسته رسیده اید ، به این شکل نه تنها حس خود را خوب کرده اید ، بلکه خود را در جهت رسیدن به آن خواسته قرار داده اید و به بهترین شکل ممکن می توانید داشتن آن نعمت را احساس کنید . به این صورت جهان به شما کمک خواهد کرد تا خیلی سریعتر از آنچه تصور می کردید به خواسته های خود دست پیدا کنید . هر چه بتوانید با احساس بهتری شکرگزاری کنید ، یعنی بهتر بتوانید تصور کنید که به خواسته خود دست پیدا کرده اید تاثیر این روش به مراتب بهتر خواهد بود .

این نصیحت دوستان را از من بپذیرید که ذهن شما بی نهایت و بی همتاست ، هیچ چیز و هیچ کسی جز خودتان نمی تواند برای ذهن شما محدودیت قائل شود ، آرامش چیزیست که شما با یک قلم و چند دقیقه وقت در هر جایی می توانید به آن دست پیدا کنید . با تصور کردن هر آنچه که فکر می کنید با رسیدن به آن به آرامش می رسید می توانید همین لحظه آن آرامش را در خود ایجاد کنید ، آرامش یک امر درونی است و نه یک امر بیرونی ، برای رسیدن به آرامش چه راهی بهتر از سپاسگذاری از خداوند برای نعمتهایی که همیشه آرزوی داشتن آن را دارید ؟ برای تصور داشتن یک خواسته ، چه راهی بهتر از شکرگزاری برای داشتنش هست ؟

پس سعی کنید شکرگزاری را در زندگی خود به یک عادت تبدیل کنید خصوصا شکرگزاری زود هنگام را .

0 0 امتیاز
رتبه این مطلب
اگر اهل فایل‌های آموزشی تصویری یا کتاب صوتی هستید روی تصویر زیر کلیک کنید
برچسب ها

الفبای آرامش

آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .
guest
0 دیدگاه کاربران
بازخورد درون خطی
نمایش همه نظرات
0
به چه چیزی تمایل دارید لطفا دیدگاه بگذاریدx
()
x
بستن