0
0

سریع فکر کردن را یاد بگیرید

1290 بازدید
سریع فکر کردن را یاد بگیریم

تفکر سریع و تصمیم گیری درست

ما می گوییم سریع فکر کردن را یاد بگیرید و شاید فکر کردن سریع در ذهن شما برابر باشد با

بالاتر رفتن احتمال اشتباه در تصمیم گیری هایتان .

یا شاید برخی از دوستان سریع فکر کردن را با حاضر جوابان بی ادب و افراد از خود راضی مرتبط بدانند . از خود راضی بودن منجلابی است که فرصت های موفقیت را برای شما از بین می برد . ما همیشه به مردم توصیه می کنیم زندگی پر هیجانی داشته باشند ، که متضاد از خود راضی بودن و هم معنی با فکر کردن سریع است .

تا به حال دقت کرده اید که وقتی در موقعیت های سخت قرار می گیرید باهوش تر می شوید ؟

مثل اینکه با ترشح هورمون آدرنالین در بدن شما انرژی بیشتری کسب می کنید ، اگر هر روز برای شما حکم یک چالش را داشته باشد از نتایج خودتان حیرت خواهید کرد . نکته اصلی و پیش نیاز سریع فکر کردن آمادگی است ، آمادگی برای هر موضوع و اتفاقی ، تمرین کردن برای رخ داد موضوعات غیر قابل پیش بینی . در واقع راز سریع فکر کردن این است که هیچ چیزی شما را متعجب نکند و همه موضوعات را از قبل تمرین کرده باشید ، البته این سخن به این معنی نیست که شما باید تمام حالات آینده را پیش بینی کنید و برای آن برنامه ای داشته باشید تنها بدین معنی است که نباید چیزی شما را غافلگیر کند و آمادگی هر موضوعی را در خودتان ایجاد کنید .

هدف از سریع فکر کردن

یکی از درسهای سایت الفبای آرامش این است که به کاربران آموزش دهیم سریع فکر کنند.

دوستان برای انجام تمریناتشان زمان کمی دارند و در ضمن باید برای کارهایشان نقشه پشتیبان داشته باشند . در این صورت اگر نقشه اولیه عمل نکرد یاد گرفته اند که جلوتر از زمان حرکت کنند . قصد ما از سریع فکر کردن در اینجا این نیست که باید ظرف دو ثانیه پاسخ به پرسشی در ذهن شما یافته شود ، تنها میخواهیم شما بیاموزید که تصمیمات زندگی خود را سریع انجام بدهید . خیلی از ما برای تصمیمات زندگیمان ، خصوصا آنهایی که مهمتر هستند ، به حدی اتلاف وقت انجام می دهیم که یا فرصت ها از بین می رود و یا اینکه بازدهی مطلوب از دست خواهد رفت .

در زمینه کاری خود وقتی را برای آموختن جزییات صرف کنید .

این امر باعث می شود تا تسلط شما بر امور به فکر شما کمک کند تا سریع فکر کردن را یاد بگیرید .

اگر شما کار کردن افراد موفق را در زندگی آنها مشاهده نمی کنید ، به این علت نیست که آنها کار نمی کنند ، آنها از قبل خودشان را آماده هر کاری که می خواهند انجام دهند کرده و البته سریع هم به جلو حرکت می کنند چون آموخته اند سریع فکر کنند و سریع تصمیم بگیرند .

استراتژی کار به چه شکل است

این که بتوانید سریع فکر کنید تمرین و انضباط می خواهد .

نمی توانید بدون آمادگی برای هیچ کاری جهشی انجام دهید .

وظیفه شما بدست آوردن توان لازم برای این موضوع است . باید برای هر کاری زحمت آموزش آن را به جان بخرید . متوجه باشید که با خیال پردازی کاری درست نمی شود . در واقع هدفی را در نظر بگیرید و روز به سمت آن جلو بروید . ورزش کاران حرفه ای می دانند که کسی نمی تواند به جای آنها تمرینات را انجام دهد . یک تاجر نیز باید همین طرز فکر را داشته باشد . شما هم در هر موردی که می خواهید سریع فکر کردن را بیاموزید سعی کنید حایشه اطلاعاتی آن را برای خود وسیع تر از گذشته کنید .

تا به حال شده به خودتان بگویید ” این موضوع کاش به فکر من رسیده بود ! “

اکثر افراد وقتی به ایده های هوشمندانه برخورد می کنند همین حرف را می زنند .

یکی از روشهای یاد گیری برای فکر کردن سریع این است که از خودتان بپرسید در هر لحظه باید به چه چیزی فکر کنم ، در واقع پرسیدن سوالات صحیح از خودتان باعث رسیدن به جواب های صحیح خواهد شد . بگذارید بقیه در مورد شما با خود بگویند ” چه ایده جالبی ، ای کاش زودتر به فکر من رسیده بود “. در صورتی که به خودتان فرصت بدهید و فکر کنید

از ایده هایی که به ذهن شما می رسد حیرت خواهید کرد . 

فکر کردن زمانبر است ، اما برای فکر کردن سریع شما را آماده می کند .

اول راه رفتن ، بعد دویدن و بعد جهش 

 

سریع فکر کردن را یاد بگیریم

تلاش آگاهانه یا ناآگاهانه

تورو گفته : ” برای یک انسان که بخواهد زندگی خود را با تلاش آگاهانه ارتقاء دهد ، هیچ چیزی انگیزه بخش تر از قدرت انسانی درونش نیست ” . این جمله بدین معنی است که شما می توانید با نیروی فکر خود به چیزهای زیادی رسیده و پیشرفت کنید ، البته باید در نظر بگیرید که فکر بدون عمل نتیجه ای در بر نخواهد داشت . فکر های بزرگی که در سر دارید تا زمانی که به آنها جامع عمل نپوشانید فقط یک ایده هستند ، همین و فقط همین .

برای محک زدن قدرت فکر کردن سریع ، منتظر نباشید تا شرایط بغرنجی رخ دهد و بعد خود را بسنجید . هر روز خودتان را مورد آزمایش قرار دهید . همیشه در حال آماده باش باشید ، شما رهبر زندگی خود هستید و همانطور که ناپلئون گفته : ” یک رهبر می تواند شکست بخورد اما هرگز نمی تواند غافلگیر شود ” . آمادگی را نمی شود دست کم گرفت.

اگر می خواهید به اوج برسید بهتر است فکر کردن سریع را هر چه زودتر شروع کنید .

حال باید چه کنیم ؟

در این جا نکاتی را به شما آموزش می دهیم که

هم در صحبت کردن و فکر کردن سریع در حد چند ثانیه و در اخذ تصمیمات مهم زندگی خود که قرار است چندین روز به طول بیانجامد شما را یاری دهند .

۱ – ذهن خود را آرام کنید ، به نکاتی حایشه ای فکر نکنید و آرامش خود را حفظ کنید.

۲ – آرام صحبت کنید و سعی نکنید برای فکر کردن سریع خودتان هم عجله کنید .

۳ – احساساتی نشوید ، اینجا قرار است منطق سریع فکر کند و نه احساس شما .

۴ – از دیگران بخواهید تا با شما صحبت کنند ، همزمان به صحبت آنها فکر کنید .

۵ – در یک لحظه فقط به یک موضوع فکر کنید و نه بیشتر .

۶ – طبقه بندی شده فکر کنید ، افکار خود را بهم ریخته رها نکنید .

۷ – برای انجام کارهایتان زمان خاصی را مشخص کنید .

۸ – به یک موضوع که فکر در مورد آن تمام شده مجددا فکر نکنید .

۹ – در زمان تصمیم گیری به قلب و حواس خود نیز اعتماد کنید .

۱۰ –  به این که چطور می توانید سریعتر فکر کنید ، فکر نکنید .

۱۱ – اولین چیزی که به ذهنتان رسید را یادداشت کنید .

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alefbayearamesh.com/?p=191
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
الفبای آرامش
آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد سریع فکر کردن را یاد بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4  +  5  =  

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.