0
0

طبیعت و آرامش

906 بازدید
آرامش با طبیعت - الفبای آرامش

طبیعت، راهی ساده برای رسیدن به آرامش

تحقیقات کاملی درباره رابطه انسان با طبیعت صورت گرفته است .

یکی از آرزوهای انسان همیشه دستیابی به آرامش واقعی بوده است.

ساده ترین راه برای رسیدن به آرامش همیشه در دسترس ماست.

چیزی که شاید همواره حس کرده باشید، طبیعت !

طبق نتایج این تحقیقات انسان‌ها هنگام حضور در طبیعت و خصوصا هدیه گرفتن گل، رفتاری حاکی از ادب و احترام، هیجان زدگی، تشکر، صمیمیت و گفتاری متفاوت از خود بروز می‌دهند. تمام این عکس العمل ها در چند ثانیه ابتدایی دریافت گل در وجود انسان بروز می کند. البته هستند اشخاصی که نمی توانند زیاد با طبیعت و گل و گیاه ارتباط برقرار کنند ، اما این دلیل بر متصل نبودن ذات انسان با طبیعت نیست. همیشه برای هر چیزی چند مثال نقض وجود دارد و علت اصلی این موضوع شرایط محیطی در رشد و عادات روزانه افراد است، گاهی مشغله های زندگی به ما اجازه نمی دهد تا اصلیت وجودی خود را ببینیم، در وجود تمام انسان ها همیشه ارتباطی جدا ناپذیر با گل و گیاهان وجود دارد .

می شود گفت گیاهان تکمیل کننده وجود انسان بر روی کره زمین هستند.

چند لحظه فکر کنید،

هر زمان صحبت از طبیعت و گل و گیاه ، آبشار و جنگل و … به میان بیاید ، اکثر ما با این کلمات آرامش را هم تصور می کنیم.

این بخش جدایی ناپذیر ذهن و ضمیرناخودآگاه انسان ها با طبیعت ست .

طبیعت و آرامش

به خودتان کمک کنید !

از زمانی که انسان روستایی زندگی شهری را آغاز کرده، به نوعی ارتباط وی با طبیعت هم قطع شده است.

پناه بردن به طبیعت ما را به انرژی منبع نزدیکتر کرده و آرامش گم شده را برای ما پیدا می‌کند.

مطالعات نشان داده است، بیمارانی که در اتاق خود گل نگهداری می کنند یا پنجره اتاق آنها به یک باغچه یا فضای سبز دید داشته باشد سریعتر از افراد دیگر بهبودی خود را کسب می کنند . جدای از تاکید روانشناسان بر تاثیرات گل و گیاه روی انسان ، حضور گل و گیاهان در فضای محیط زندگی شما باعث می شود تا ضمیر باطن ما هنوز احساس اتصال با طبیعت را در خود حفظ کند . هم انسان‌ها و هم گیاهان احساس دارند ، و هر دوی آنها برای بودن در طبیعت ساخته شده اند ، شاید نتوانیم در طبیعت زندگی کنیم ، شاید زندگی امروز ما در آپارتمان های کوچک خلاصه شده باشد ولی حداقل اگر تعدادی گل و گیاه در کنار خودمان داشته باشیم بتوانیم شرایط بهتری را برای آرامش خود محیا کنیم .

حضور در طبیعت زیبای خداوند و برخوردار شدن از جذابیت های دلپذیر آن باعث ایجاد نشاط و سبکی ، بالا رفتن ميزان خوشحالی درونی و بیرونی، رفع خستگی های جسمی و روانی، تمدد اعصاب و حتی بالا رفتن طول عمر می‌شود. طبیعت همیشه یار و یاور انسان‌ها براي رها شدن از احساسات ناخوش‌آیند و رسيدن به حس بهتر بوده و هست.

چه بهتر که این رفتن به طبیعت در کنار عزیزانی که دوستشان دارید باشد.

به این شکل احساس خوب حضور در دامن مادر بشر را در کنار هم تجربه می کنید.

راحترین راه برای آرامش

افزایش انرژی مثبت همراه با طبیعت

گیاهان به افزایش انرژی مثبت در فضا کمک می کنند.

سعی کنید همیشه در برنامه زندگی خود رفتن به طبیعت را بگنجانید.

گیاهان احساس افسردگی و تنهایی را در افراد کاهش می دهند.

روانشناسان و روانپزشکان معتقد هستند افرادی که با گل و گیاه سرو کار دارند، فشارهای کاری و محیطی و اضطراب‌های روزمره برایشان کاهش پیدا می‌کند؛ از این رو توصیه می کنند، نسبت به تهیه گل و گیاه و در محل زندگی خودتان اقدام کرده تا به این صورت روحیه‌تان عوض شده و نگرش مثبت به زندگی پیدا کنید.نتیجه یک پژوهش در آمریکا نشان داده که حضور در کنار گیاهان ، کاشت و نگهداری از آنها باعث ایجاد نشاط ، حس مثبت اندیشی ، دوری از غم و در نهایت آرامش می شود.
این احساس در هر سنی که باشید به خوبی خودش را نشان می دهد .

اهمیت طبیعت به حدی است که بسیاری از درمان های پزشکی را از همین راه انجام می‌دهند.

اگر امکانش هست ، برای خودتان باغچه ای هر چند کوچک داشته باشید و در طول روز مدتی را با آن مشغول باشید. از نظر علمی سطح هورمون کورتیزول که به هورمون تنش معروف است با حضور در طبیعت و در کنار گیاهان به شکل چشم گیری کاهش پیدا می کند.

در این قسمت از مطلب آرامش به واسطه طبیعت از سایت الفبای آرامش:

قصد داریم یکی از بهترین سایت های فارسی زبان در رابطه با گل و گیاه و طبیعت را به شما دوستان عزیز معرفی کنیم. دوستانی که علاقه‌مند به بودن در کنار گیاهان هستند و تمایل دارند همراه خوبی برای افزایش دانش درباره گیاهان در کنار خود داشته باشند می توانند از سایت گل و گیاه دانه برفی بازدید کنند.

www.danebarfi.ir

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alefbayearamesh.com/?p=594
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
الفبای آرامش
آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد طبیعت و آرامش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

78  +    =  79

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.