0
0

یادگیری ، شروعی دوباره

457 بازدید
یادگیری ، شروعی دوباره

می دانم ، نمی دانم 

چرا یادگیری ، شروعی دوباره است ؟

اکثر دانشمندان در طول تاریخ از اهمیت یاد گیری و آموزش با خبر بوده اند ، با آنکه بیشتر آنها خیلی وقت پیش زندگی می کرده اند ولی از آن زمان تا کنون خیلی چیزها تغییر نکرده است ، یکی از آنها اهمیت آموزش و یادگیری انسان ها و جامعه است . هر بار که کار جدیدی را شروع می کنید به این نکته توجه داشته باشید که باید چیزهای زیادی هم یاد بگیرید ، این موضوع به هیچ عنوان نباید شما را نا امید کند ، برعکس باید انرژی بیشتری در شما ایجاد شود .

چیزی شبیه به حس شروع دوباره و یا یک فرصت برای آغاز .

خیلی مهم است که با روی باز به سمت ایده ها و ماجراهای جدید برویم . شاید این به ترس انسان از تغییر مربوط باشد اما اگر بخواهیم ادای همه چیز دان ها را دربیاوریم ، مانند این است که درب ها را روی اکتشافات و فرصت های جدید ببندیم . همیشه باید درب را روی موضوعات جدید و انرژی بخش باز بگذارید . بهترین راه برای شروع هر روز این است که صبح با فکر کردن به این موضوع شروع شود که امروز ممکن است چه اتفاقاتی رخ دهد و البته باید این افکار و پیش بینی های شما برای روز جاری افکار مثبت باشند . کتاب ها و ابزار های آموزشی باید همیشه در دسترس شما باشند .

خودتان را به چالش بکشید

هر از گاهی از خودتان سوال کنید :

درباره چه چیزی باید بیشتر بدانم ؟ پاسخ این سوال برای هر فرد متفاوت می باشد .

شاید در کسب و کار شما نیاز باشد از تاریخ کشورهای دیگر مطلع باشید و در کسب و کار فرد دیگری نیاز باشد در خصوص خوراک دام ها اطلاعات کسب کند . اما بلاخره باید در حوزه کاری خودتان هر روز بیشتر از روز قبل اطلاعات کسب کنید . این راز رسیدن به آرامش در کسب و کار شماست . به قول قدیمی ها ، تنها به این شکل است که شما سوار بر کارتان می شوید و زمانی که سوار بر کارتان باشید مسیر عصبی برای انجام آن کار به بهترین شکل ممکن شکل می گیرد .

این روزها دیگر بهانه ای برای بی خبری نداریم . با تلاش خیلی کمی به اطلاعات دسترسی داریم .

با ارزشترین کالا در جامع امروز همان اطلاعات است .

برخی از اطلاعات ممکن است با ارزش نباشند و برخی دیگر از گنجینه های طلا نیز با ارزش تر هستند .

هنر شما این است که درباره خواسته های خود اطلاعات کسب کنید و اطلاعات با ارزش هم کسب کنید .

سدی جلوی پیشرفت شما

بزرگترین سم برای پیشرفت شما در زندگی کلمه ” میدانم ” است .

این کلمه خود به خود دریچه ذهن شما را برای آموختن نکات جدید می بندد .

مشهور است که سقراط گفته : ” من یک چیز می دانم ، آن هم این است که هیچ چیز نمی دانم “

گفتن این حرف برای یک دانشمند معروف و یک فیلسوف خیلی سخت است ، ولی به او فرصت یادگیری دانش های بیشتری را داده است . در واقع ، هر روزتان را با یک صفحه ی سفید و از نو شروع کنید . با باز کردن ذهن تان به خودتان فرصت شروع دوباره را بدهید .

اگر انسان های موفق کارشان را با این تصور که همه چیز را می دانند شروع می کردند ،

باور کنید هنوز شروع نکرده بودند .

نگوید که من درباره موضوع مورد نظرم به اندازه کافی می دانم . از این شکل اشتباهات نکنید .

مثلا اگر موضوع مورد نظر شما کسب و کارتان باشد ، باید عرض کنم که در هر کسب و کار و صنعتی جنبه های پنهان زیادی وجود دارد که مطمئنا برای یک فرد یک عمر طول می کشد تا همه آنها را بیاموزد و خواهید دید که نکات به ظاهر ساده چقدر می توانند پیچیده باشند . هر روز یک نکته جدید بیاموزید و آن را به کار بگیرید و کم کم پیشرفت کنید . باور کنید که پیشرفت یک شبه اتفاق نمی افتد .

نتیجه گیری

هیچ وقت به یادگیری به عنوان یک زحمت و به مطالعه به عنوان یک کار خسته کنند نگاه نکنید . هر چند که این دو موضوع نظم و انضباط هم می خواهد ، ولی می تواند یک سرگرمی و یا ماجراجویی هم باشد . یادگیری شروعی دوباره است . به عبارت ” فکر های بزرگ داشته باشید ” توجه کنید ، فکر کردن قدم اول است . هر چه در توان دارید برای استفاده و بهتر شدن این قابلیت به کار ببرید .

آن زمان است که با شگفتی ها رو به رو خواهید شد .

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alefbayearamesh.com/?p=161
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
الفبای آرامش
آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد یادگیری ، شروعی دوباره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9  +    =  10

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.