0
0

نیازی به نوآوری یا ایده مبتکرانه نداریم

323 بازدید
ایده مبتکرانه

اغلب مردم هر چیز جدیدی را مشاهده می کنند می گویند :  این یک اختراع و ایده مبتکرانه است .

اما آیا واقعا اینگونه است ؟

پاسخ بسیار ساده است ، به هیچ وجه اینگونه نیست .

در حالی که همه این عقیده اشتباه را در سر دارند ،  معمولا آن وسیله و یا چیزی که صفت اختراع را به خود گرفته ، از کنار هم قرار گرفتن وسایل و امکانات موجود خلق شده است و فقط ظاهری تازه تر دارد . اگر دیدگاه شما از مبتکر بودن یعنی انجام کارهای پیچیده و خارق العاده ، باید بدانید که معمولا اینگونه نیست ، اکثر اوقات افراد بزرگ دنیا در حوزه های مختلف ایده های متحول کننده خود را زیر دوش حمام ، حین رانندگی و کارهایی به همین سادگی کشف کرده اند . معمولا ایده های جدید از چیزهای روزمره و کاربردی به وجود می آیند .

نکته اصلی اینجاست که برای رسیدن به چنین ایده هایی تنها باید به اطرافتان توجه کنید و ذهن خود را برای محرک های جدید باز نگه دارید . اگر بتوانید همزمان به دو چیز فکر کنید معمولا نوآوری بیشتری در شما پدیدار خواهد شد . مثل نگاه کردن به سنگی که غلت می خورد و تصور همزمان چرخی که در حال چرخش است . کسی نمی داند نتیجه چه خواهد شد ، این بستگی به شما دارد ، اما معمولا خارق العاده ها به همین سادگی به وجود می آیند .

پس می شود گفت که :

نو آوری بدون تلاش هم اتفاق می افتد ، ایده مبتکرانه داشتن ، تکنیک اش این است که به صورت خود آگاه و ناخودآگاه ، ذهن شما باز باشد برای ورود ایده های جدید ، توصیه دوستانه مرا جدی بگیرید ، واقعا نیازی نیست که شما برای موفقیت در هر زمینه ای که به آن فکر می کنید کاری در حد ناسا انجام دهید ، مثلا درباره ثروت می توانم این مثال را برای شما بگویم که الان در کشور ما افراد زیادی ثروتمند هستند و ثروت خود را از جایی کسب کرده اند که اگر قبل از اینها به شما می گفتند از فلان راه هم می شود به ثروت رسید شما فقط مسخره می کردید . ولی می بینیم که افرادی از همین روش های ساده به ثروت رسیده اند .

این یعنی ایده شما برای موفقیت :

  • لازم نیست ایده پیچیده ای باشد .
  • لازم نیست راه جدید ایجاد کنیم . می توانید از راهی که دیگران ایجاد کرده اند شما نیز به موفقیت برسید .
  • لازم نیست خود را درگیر رمز و راز کنیم ، هیچ راز پیچیده ای وجود ندارد .
  • لازم نیست چیزی خلق کنید یا مبتکر باشید ، بلکه اختراعات قبلی را کنار هم قرار دهید .
  • ذهن خود را به چیزی درگیر کنید که به بهترین شکل درگیر باشد و نه به صورت بیهوده .

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alefbayearamesh.com/?p=72
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
الفبای آرامش
آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد نیازی به نوآوری یا ایده مبتکرانه نداریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4  +  6  =  

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.