Download WordPress Themes, Happy Birthday Wishes
موفقیت مالی

تخیل

خیال پردازی ، کلید دستیابی به درک مالی

اهمیت داشتن قوه تخیل

شاید شما نیز این شانس را داشته اید تا از راهنمایی ها و پند های ، اساتید برجسته و افراد خردمند یا تحصیل کرده در زمینه موفقیت مالی ، بهره برده باشید . تلاش این افراد این است که تمامی موضوعات مربوط به کسب و کار را بیاموزید . البته هیچ گاه این کار ، تضمینی برای موفقیت شما نبوده است ، ولی حداقل ، برای موفق شدن شما را آماده کرده اند . از آنجا که ما ، این فرصت را داشته ایم تا از کتاب های زیاد و درس های بسیاری که در زمینه موفقیت مالی منتشر شده اند بهره مند شویم ، در این مطلب از الفبای آرامش قصد داریم ، به عزیزانی که به هر علتی فرصت تحصیل یا مطالعه در این زمینه را نداشته اند یکی از نکات طلایی موفقیت مالی را به صورت مختصر توضیح دهیم . این نکته طلایی چیزی نیست بجز داشتن تخیل قوی .

کسب و کار و سرمایه گذاری مالی ترکیب پیچیده ای دارد .

اگر به صورت موشکافانه بنگرید ، به اجزای زیادی از تمامی موارد اقتصاد ربط پیدا می کند .

شما باید این تکنیک خاص را در مورد شرایط مختلف بکار ببندید .

تخیل و ساختن تصویر کلی 

خیلی از افراد موفق به صورت غریزی ، جنبه های مختلف حساب و کتاب های مالی و بخشی از تصویر کلی وضعیت های متفاوت را دیده اند . هر چه هم که بیشتر می آموزند ، تصویر عمومی از وضعیت ، برای آنها بزرگتر و بزرگتر می شود .

طبق یک نظر سنجی ، افراد موفق اکثرا از ابتدا ، افکار بزرگی در سر می پرورانده اند .

شاید این جمله در نگاه اول ساده لوحانه به نظر برسد .

ولی برای موفقیت مالی ، بهتر است شما هم جز طرفداران تصویر سازی ذهنی باشید .

تخیل ، همیشه خوب جواب داده است . 

شاید نمای کلی برای شما مفهوم خاصی نداشته باشد و بپرسید تصویر کلی یعنی چه ! اما افراد موفق ، افرادی هستند که با این موضوع به خوبی آشنا شده اند ، تصویر کلی به این معنی است که شما در قالبی که به شیوه خودتان است نتیجه کار را تصور کنید . هر کسی به شیوه خودش این تجسم را انجام می دهد ولی اصلی که باید رعایت شود این است که :

شما به هیچ عنوان ، نباید مسیر رسیدن به به نتیجه را تصور کنید . 

شما تنها باید در یک قاب کلی ، نتیجه کار خود را با جزئیات تخیل کنید . 

یعنی هر کدام از جزئیات تجسم شده تنها باید نتیجه کار باشد و نه چیز دیگری . 

تخیل

مثالی برای درک بهتر 

اگر شما بخواهید یک خواسته مالی را که مثلا :

برای شما مدیریت یک شرکت چند ملیتی واردات و صادرات است تجسم کنید ، بایستی تا جای ممکن جزیئات زمانی که به خواسته خود رسیده اید را تصور کنید . شرکت را تجسم کنید اما اینکه چطور این ملک را خریداری کردید نه ، میز کار خود را تجسم کنید اما اینکه چطور به آن جایگاه رسیده اید نه ، ساعت روی میز کار خود را در تخیل خود به نمایش می رسانید اما اینکه این ساعت از کجا خرید شده و چطور به این میز آمده را خیر . پس منظور ما از تجسم کلی نتیجه کار به صورت جزیی این است .

یا در دانشگاه درسی برای شما سخت شده مثلا :

می توانید یک پروژه تخیلی کاری را در ذهن خود ایجاد کرده و آن درس را روی پروژه تخیلی خود پیاده سازی کنید . با انجام این کار هم دانشجو هستید و هم در دنیای واقعی در حال انجام یک پروژه ، این موضوع باعث می شود بعد از فارق التحصیلی و شروع به کار در محیط واقعی ، در وقت خود صرفه جویی کنید و تجاربی که قرار بوده به دست آورید را در ذهن خود کسب کرده باشید . در واقع ، قبل از آنکه بدانید انجام هم زمان چند کار به چه معنی است ، چند کار را به صورت همزمان انجام داده اید اما در ذهن خود .

قوه تخیل خود را تقویت کنید 

سعی کنید با انجام تمرینات مختلفی که در این زمینه وجود دارد ،

همواره قوه تخیل خودتان را قوی تر کنید .

شاید در ابتدا ، تصور کردن چیزی که می خواهید برای شما کمی سخت باشد .

می توانید از ابزار فیزیکی کمک بگیرید .

برای مثال :

برای تصور یک خودروی خاص اگر به آن خودرو دسترسی دارید به صورت فیزیکی آن را لمس کرده و درون آن دقایقی را بنشینید و خوب نظاره کنید تا تصاویر برای تجسم های شما بهتر شکل گیرد . اگر دسترسی ندارید از تصاویر خودروی مربوطه کمک بگیرید . در کل برای تصور چیزی ، از تصاویر و ابزار بصری کمک بگیرید تا زمانی که بتوانید به راحتی و بدون این ابزار خواسته ها و شرایط ایده آل خود را تجسم کنید .

تخیل

تخیلات خود را به واقعیت تبدیل کنید 

خیلی از انسان ها قوه تخیل قوی دارند . 

اما از آنجا که نمی توانند آن تخیل را به واقعیت تبدیل کنند ، تخیلشان کارایی زیادی برای آنها به همراه نخواهد داشت . یاد بگیریم که قابلیت اجرای تخیلات خود را داشته باشیم . برای این کار باید ابتدا مطمئن شوید که پایه ای برای شروع دارید . بعد کارخود را با تخیل شروع کنید . همانطور که حتما شما هم شنیده اید تخیل بدون عمل هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت . تخیل و شفافیت ، به این شکل کنار یکدیگر قرار می گیرند و نتایجی که از آنها می گیرید ، چشمگیر خواهد بود.

دقایقی از روز را صرف تجسم رویاهای خود کنید 

اما به خاطر داشته باشید که :

با این تجسم های خود قرار است الهاماتی را در جهت رسیدن به آنها دریافت کنید . نه تنها برای دریافت الهامات از راههای مختلف مانند توجه کردن به اطراف خودتان را آماده می کنید ، بلکه بعد از دریافت الهام و ایده ها ، فاصله ایده تا عمل خود کم کرده و فورا دست به کار شوید ، در جهت رسیدن به خواسته های خود قدم بردارید .

0 0 امتیاز
رتبه این مطلب
اگر اهل فایل‌های آموزشی تصویری یا کتاب صوتی هستید روی تصویر زیر کلیک کنید
برچسب ها

الفبای آرامش

آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .
guest
0 دیدگاه کاربران
بازخورد درون خطی
نمایش همه نظرات
0
به چه چیزی تمایل دارید لطفا دیدگاه بگذاریدx
()
x
بستن