0
0

تخیل

718 بازدید
تخیل

اهمیت داشتن قوه تخیل

شاید شما نیز این شانس را داشته اید تا از راهنمایی ها و پند های ، اساتید برجسته و افراد خردمند یا تحصیل کرده در زمینه موفقیت مالی ، بهره برده باشید . تلاش این افراد این است که تمامی موضوعات مربوط به کسب و کار را بیاموزید . البته هیچ گاه این کار ، تضمینی برای موفقیت شما نبوده است ، ولی حداقل ، برای موفق شدن شما را آماده کرده اند . از آنجا که ما ، این فرصت را داشته ایم تا از کتاب های زیاد و درس های بسیاری که در زمینه موفقیت مالی منتشر شده اند بهره مند شویم ، در این مطلب از الفبای آرامش قصد داریم ، به عزیزانی که به هر علتی فرصت تحصیل یا مطالعه در این زمینه را نداشته اند یکی از نکات طلایی موفقیت مالی را به صورت مختصر توضیح دهیم . این نکته طلایی چیزی نیست بجز داشتن تخیل قوی .

کسب و کار و سرمایه گذاری مالی ترکیب پیچیده ای دارد .

اگر به صورت موشکافانه بنگرید ، به اجزای زیادی از تمامی موارد اقتصاد ربط پیدا می کند .

شما باید این تکنیک خاص را در مورد شرایط مختلف بکار ببندید .

تخیل و ساختن تصویر کلی 

خیلی از افراد موفق به صورت غریزی ، جنبه های مختلف حساب و کتاب های مالی و بخشی از تصویر کلی وضعیت های متفاوت را دیده اند . هر چه هم که بیشتر می آموزند ، تصویر عمومی از وضعیت ، برای آنها بزرگتر و بزرگتر می شود .

طبق یک نظر سنجی ، افراد موفق اکثرا از ابتدا ، افکار بزرگی در سر می پرورانده اند .

شاید این جمله در نگاه اول ساده لوحانه به نظر برسد .

ولی برای موفقیت مالی ، بهتر است شما هم جز طرفداران تصویر سازی ذهنی باشید .

تخیل ، همیشه خوب جواب داده است . 

شاید نمای کلی برای شما مفهوم خاصی نداشته باشد و بپرسید تصویر کلی یعنی چه ! اما افراد موفق ، افرادی هستند که با این موضوع به خوبی آشنا شده اند ، تصویر کلی به این معنی است که شما در قالبی که به شیوه خودتان است نتیجه کار را تصور کنید . هر کسی به شیوه خودش این تجسم را انجام می دهد ولی اصلی که باید رعایت شود این است که :

شما به هیچ عنوان ، نباید مسیر رسیدن به به نتیجه را تصور کنید . 

شما تنها باید در یک قاب کلی ، نتیجه کار خود را با جزئیات تخیل کنید . 

یعنی هر کدام از جزئیات تجسم شده تنها باید نتیجه کار باشد و نه چیز دیگری . 

تخیل

مثالی برای درک بهتر 

اگر شما بخواهید یک خواسته مالی را که مثلا :

برای شما مدیریت یک شرکت چند ملیتی واردات و صادرات است تجسم کنید ، بایستی تا جای ممکن جزیئات زمانی که به خواسته خود رسیده اید را تصور کنید . شرکت را تجسم کنید اما اینکه چطور این ملک را خریداری کردید نه ، میز کار خود را تجسم کنید اما اینکه چطور به آن جایگاه رسیده اید نه ، ساعت روی میز کار خود را در تخیل خود به نمایش می رسانید اما اینکه این ساعت از کجا خرید شده و چطور به این میز آمده را خیر . پس منظور ما از تجسم کلی نتیجه کار به صورت جزیی این است .

یا در دانشگاه درسی برای شما سخت شده مثلا :

می توانید یک پروژه تخیلی کاری را در ذهن خود ایجاد کرده و آن درس را روی پروژه تخیلی خود پیاده سازی کنید . با انجام این کار هم دانشجو هستید و هم در دنیای واقعی در حال انجام یک پروژه ، این موضوع باعث می شود بعد از فارق التحصیلی و شروع به کار در محیط واقعی ، در وقت خود صرفه جویی کنید و تجاربی که قرار بوده به دست آورید را در ذهن خود کسب کرده باشید . در واقع ، قبل از آنکه بدانید انجام هم زمان چند کار به چه معنی است ، چند کار را به صورت همزمان انجام داده اید اما در ذهن خود .

قوه تخیل خود را تقویت کنید 

سعی کنید با انجام تمرینات مختلفی که در این زمینه وجود دارد ،

همواره قوه تخیل خودتان را قوی تر کنید .

شاید در ابتدا ، تصور کردن چیزی که می خواهید برای شما کمی سخت باشد .

می توانید از ابزار فیزیکی کمک بگیرید .

برای مثال :

برای تصور یک خودروی خاص اگر به آن خودرو دسترسی دارید به صورت فیزیکی آن را لمس کرده و درون آن دقایقی را بنشینید و خوب نظاره کنید تا تصاویر برای تجسم های شما بهتر شکل گیرد . اگر دسترسی ندارید از تصاویر خودروی مربوطه کمک بگیرید . در کل برای تصور چیزی ، از تصاویر و ابزار بصری کمک بگیرید تا زمانی که بتوانید به راحتی و بدون این ابزار خواسته ها و شرایط ایده آل خود را تجسم کنید .

تخیل

تخیلات خود را به واقعیت تبدیل کنید 

خیلی از انسان ها قوه تخیل قوی دارند . 

اما از آنجا که نمی توانند آن تخیل را به واقعیت تبدیل کنند ، تخیلشان کارایی زیادی برای آنها به همراه نخواهد داشت . یاد بگیریم که قابلیت اجرای تخیلات خود را داشته باشیم . برای این کار باید ابتدا مطمئن شوید که پایه ای برای شروع دارید . بعد کارخود را با تخیل شروع کنید . همانطور که حتما شما هم شنیده اید تخیل بدون عمل هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت . تخیل و شفافیت ، به این شکل کنار یکدیگر قرار می گیرند و نتایجی که از آنها می گیرید ، چشمگیر خواهد بود.

دقایقی از روز را صرف تجسم رویاهای خود کنید 

اما به خاطر داشته باشید که :

با این تجسم های خود قرار است الهاماتی را در جهت رسیدن به آنها دریافت کنید . نه تنها برای دریافت الهامات از راههای مختلف مانند توجه کردن به اطراف خودتان را آماده می کنید ، بلکه بعد از دریافت الهام و ایده ها ، فاصله ایده تا عمل خود کم کرده و فورا دست به کار شوید ، در جهت رسیدن به خواسته های خود قدم بردارید .

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alefbayearamesh.com/?p=272
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
الفبای آرامش
آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تخیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2  +  2  =  

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.