0
0

مثل یک قهرمان فکر کنید

883 بازدید
مثل یک قهرمان فکر کنید

مثل یک قهرمان فکر کنید

شما هم بیاموزید مثل یک قهرمان فکر کنید

بعضی از افراد ذاتا قهرمان به دنیا می آیند ، و بعضی از افراد با اینکه ذاتا قهرمان متولد نشده اند اما به قهرمان تبدیل می شوند . یکی از تعریف های قهرمان ، انسانی است که برتی فوق العاده ای از خودش نشان می دهد . معنی دیگرش ، شخصی است که برنده مقام اول رقابت یا جایزه اول یک کار خاص شده است . همه ما نام قهرمانان المپیک را شنیده ایم و احتمالا برخی از آنها را نیز در رسانه ها دیده و می شناسیم .

هر مرتبه که قدرت خارقالعاده آنها را مشاهده می کنیم اگر کمی تامل کنیم

به تمرین های سختی که پشت سر گذاشته اند ، به فداکاری هایی که در این راه از خود نشان داده و شجاعتی که این افراد را به آن جایگاه رسانده فکر می کنیم . این موضوعات برخی از خصوصیات افراد قهرمان هستند .

ویژگی های مشترک قهرمانان

همه آنها می خواسته اند که به چیز ویژه ای دست پیدا کنند .

چیزهای معمولی برای کسی با ذهنیت یک قهرمان اصلا قانع کننده و کافی نیست .

قهرمان ها همیشه افکار بزرگ بزرگ در سرشان می پرورانند . آنها در مقیاس های بزرگ ، حرکت و عمل می کنند . تمرکز صد درصدی روی کار خود دارند . انضباط را برای خود امری واجب می دانند و البته مانند قهرمان ها می اندیشند . یک جمله معروف هست که می گوید : ” قهرمان ، کسی است که وقتی نمی تواند بلند شود ، بلند می شود . ” ما می خواهیم این مورد برای شما نیز صادق باشد .برخی اوقات که روز خیلی سختی را پشت سر می گذارید ، به خود بگویید این یک مسابقه است و باید تا انتها آن را انجام دهید . نیروی استقامت شما در این مواقع است که خود را نشان می دهد . علتش هم این است که هیچ کس تمایل به شکست ندارد .

مثل یک قهرمان فکر کنید

مسئولیت پذیری

یکی از اصلی ترین ویژگی های یک قهرمان مسئولیت پذیری است .

شما در عمل یک قهرمان می توانید به نتیجه کار اطمینان داشته باشید .

همواره می توانید با تماشای متخصص ها در هر زمینه ای ، از ورزش گرفته تا هنر ، نکات ارزشمندی را می تواند آموخت . صفات مشترک تمامی آنها طرز فکرشان است . همگی می خواهند برنده و بهترین باشند . نفر دوم بودن برای آنها کافی نیست . می خواهند اول باشند . برنده شدن مسئولیت دارد و یک قهرمان خود را همیشه شایسته آن مسئولیت می داند.

اگر تصور می کنید که شایستگی اش را ندارید ،

خب مشکلی نیست ، بهتر است کاری کنید تا این شایستگی را کسب کنید .

این یکی از اصول مهم موفقیت است .

باید کاری را که انجام می دهید با تمام وجود دوست داشته باشید

نمی توانید بدون اینکه دلتان نزد کارتان باشد توقع داشته باشید به جایگاه بالایی برسید . باید تمرکز کرده و صبر داشته باشید . موفقیت از قطره قطره جمع شدن افکار قهرمانانه شما حاصل می شود . در زندگی خود با دقیق بودن در هر روز با داشتن افکار قهرمانانه در هر لحظه پیروز خواهیم شد و پیروزی در لحظات در مجموع پیروزی در جنبه های کلی زندگی را برای ما رغم می زند .

مثل یک قهرمان فکر کنید !! اما چطور ؟

نگاهی می اندازیم به گفته ارسطو که می گوید :

” بهترین انتخاب برای هر فرد ، بالاترین حد موفقیت ممکن برای اوست ” .

گفته او در واقع بالاترین نوع زیر ذره بین قرار دادن شخصیت خودش است و حقیقتا بهترین انتخاب این است که بالاترین درجه موفقیت ممکن را برای خودمان نشانه گیری کنیم .

چرا باید اهداف ما کم اهمیت باشد ؟

تا بحال شنیده اید یک کودک بگوید می خواهم زمانی که بزرگ شدم هیچ کاره شوم ؟

بچها پر از رویاها و آرزوهای آینده خود هستند و به ندرت اتفاق می افتد آرزوهایی حتی معمولی داشته باشند . همیشه می خواهند رئیس جمهور ، دکتر ، خلبان و فضانورد و دانشمند شوند . آنها در مسیر درستی هستند ، آنها مثل یک قهرمان فکر می کنند . اما آیا شما هم مانند آنها مثل یک قهرمان فکر می کنید ؟ اگر لازم است خودتان را به دوره ای برگردانید که در آن اهداف عالی داشتید ، هیچ ایرادی ندارد اگر گاهی اوقات از کودکان بیاموزیم و تقلید کنیم . درست است ! قرار نیست تمام انسان ها در یک رشته قهرمان باشند . اما شما می توانید در رشته خود تلاش کنید تا بهترین باشید ، بدین شکل حتی اگر بهترین را نیز کسب نکردید به بهترین خود دست پیدا کرده اید . این اولین قدم برای مسئولیت روزانه شماست .

کمی خودتان را به چالش بکشید

  • قهرمان ها معمولا سنگ تمام می گذارند
  • همه می دانند چه زمانی بیش از اندازه تلاش کرده و تا آخرین حد ممکن از خودشان کار کشیده اند.
  • هر روز تا آخرین نقطه توان خود تلاش کنید ، تلاشی هدف مند ، با باورهای درست .
  • اجازه ندهید به این علت که به خودتان اجازه شروع کردن ندادید ، شکست بخورید .
  • از ترس زیاد شدن مسئولیت خودتان ، از موفقیت دوری نکنید .
  • تمرکز کنید و به جلو حرکت کنید ، سکون شما را به جایی نخواهد رساند .
  • از نتایجی که تلاش هوشمندانه شما به بار خواهد آورد شگفت زده خواهید شد .

الکساندرا گراهام بل جمله معرکه ای دارد ، او گفته :” تمام فکرتان را روی کارتان متمرکز کنید ، حتی اشعه های خورشید نیز تا زمانی که در یک نقطه متمرکز نشده باشند قادر به سوزاندن نیستند .”

همین که به این نکات فکر می کنید

همین که این مطلب را مطالعه کردید

همین که در پی فکر کردن به مانند قهرمان ها هستید

در مسیر تبدیل شدن به یک قهرمان هستید . 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alefbayearamesh.com/?p=228
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
الفبای آرامش
آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد مثل یک قهرمان فکر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  +  65  =  66

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.