0
0

خود بهترتان را آزاد کنید

325 بازدید
خود بهترتان را آزاد کنید

به خود بهترتان فرصت پر و بال دهید 

خود بهترتان را آزاد کنید اما چگونه ؟

اکثر ما تصور می کنیم رسیدن به موفقیت ، آخر کار است .

زمانی که یک انسان موفق به موفقیتی دست پیدا می کند . این برایش نقطه پایان نیست . برعکس ، این نقطه شروع است . انسانهای موفق همیشه رو به جلو حرکت می کنند . آنها پیش بینی معامله های بعدیشان را از قبل انجام داده اند . هدف بعدی همیشه در صف اهداف آنها قرار دارد . این نوع شوق و ذوق هیچ گاه نمی تواند تظاهر کردنی باشد ، پس خواهش می کنم تظاهر به این نکنید که برنامه ای دارید برای بعد از رسیدن به موفقیت در حالی که اصلا حتی به موفقیت رسیدن خود را هم عملی نامطمئن تصور می کنید . انسان های موفق به دنبال چالش ها می روند و معامله بعدی برای آنها ، همان چیزی است که درباره آن فکر کرده اند ، بارها تصور و تجسمش را در ذهن خود پنداشته اند .

فقط به اهداف و نتیجه کار فکر کنید 

دوستان منظور ما این نیست که شما باید راه رسیدن به خواسته ها را در ذهن داشته باشید .

تصور و برنامه ریزی برای چگونگی رسیدن به یک خواسته اشتباه ترین کار ممکن است آن هم اگر برای دراز مدت و خواسته های بعدی بعدی بعدی ما باشد . منظور ما این است که شما خواسته های خود را بدانید و اهداف خود را همیشه یکی جلوتر از آن چیزی که قرار است بدست آورید در ذهن داشته باشید . نحوه چگونگی رسیدن به اهداف را به عمل و زمان حال واگذار کنید .

خودتان را موظف کنید که همیشه از خودتان بهتر باشید .

این یعنی زندگی کردن در بهترین حالت ممکن .

خود بهتر شما در واقع نقطه ی مقابل آن چیزی است که همیشه با آن راحت هستید . یکی از علائم حیات ، رشد است و شما هم برای زنده بودن باید نشانه های رشد را داشته باشید . حتما شنیده اید که مردم به برخی از شهرها لقب زنده می دهند ، این یعنی آن شهر ، رو به رشد است ، در حال پیشرفت و جان گرفتن است یا به تعبیری راکد نیست . اگر لازم بود تصور کنید که شما نیز یک شهر هستید و باید هر کاری را که از درون یا بیرون لازم است انجام دهید تا رشد کنید و کارآیی خود را بالاتر ببرید .

خود بهترتان را آزاد کنید

خود بهترتان با ظرافت زندگی

زندگی از خطوط ظریف بسیاری ساخته شده است .

پس وقت می شنویم که زندگی کردن خودش هنر است ، بی راه نشنیده ایم .

شما باید نه تنها به کاری که انجام می دهید علاقه مند باشید بلکه کار خود را یک هنر تصور کنید ، مرز خیلی باریکی بین یک اثر عالی و شگفت انگیز با یک اثر خیلی خوب وجود دارد . حتی گاهی اوقات آن خط باریک قابل دیدن نیست و شاید اصلا نشود تعریف خاصی برای آن بیان کرد . تا بحال از خود پرسیده اید که چه چیزی تابلوی مونالیزای لئوناردو داوینچی را تا این حد استثنایی کرده است ؟

می توانید میلیون ها پاسخ به این سوال بدهید .

اما پاسخ صحیح این است که :

“این اثر، مردم را مسحور خود میکند. رمز و رازی دارد که ما را تا ابعاد دیگری هدایت می کند”

رویا پردازی از عادات خود بهترتان

خود بهتر ما می تواند وسیله ای باشد برای تبدیل ما به یک انسان رویا پرداز .

رویا پردازی خود یکی از عادات انسان های موفق است . واژه رویا پرداز تعریف های متقاوتی دارد . مثلا ما را یاد دن کیشوت می اندازد . اغلب مردم این لغت را به انسانهای ایده آل گرا نسبت می دهند ، البته تا زمانی هم که این ایده آل گرایی در کنترل منطق باشد ، هیچ مشکلی وجود ندارد . انسان های رویا پرداز هستند که دنیا را به سمت پیشرفت هدایت می کنند . به عنوان مثال بیل گیتس در تکنولوژی و افراد دیگر در حوزه های دیگر را در نظر بگیرید ، همگی پیشگامانی بودند که غرایزشان را دنبال کرده اند و همه ما را به سمت و سوی جدیدی سوق داده اند .

خود بهتر ما ، با دلیل و منطق ما را به دنیای جدیدی دعوت می کند .

هیچ شخصی تمایل ندارد در تمام عمرش شنا را تجربه نکند آن هم از ترس اینکه نکند غرق شود .

این کار علاوه بر این که مسخره است ، مایوس کننده نیز هست .

گاهی اوقات کارها را برای کسب تجربه و قدرت کافی انجام می دهیم و گاهی اوقات برای آماده شدن برای انجام کارهای بزرگتر . یادتان باشد که همواره در مرز رسیدن به پدیده های بزرگ هستید و این همان در ارتباط بودن با خود بهترتان است و صد البته که افکار منفی را هم از شما دور نگه می دارد .

نیازی همه چیز را بدانید

بعضی وقت ها اهداف ما کاملا مشخص و واضح نیست .

یعنی فقط احسامان می گوید اتفاق خوبی خواهد افتاد و خودمان را برای آن اتفاق آماده می کنیم . اما به این معنی نیست که دست روی دست بگذاریم و فقط نشسته و منتظر شویم که آن اتفاق رخ دهد . اغلب ، وقتی مشغول به کار روی پروژه دیگری هستیم ، آن اتفاق رخ می دهد .

سخت کوشی آهنربای جذب ایده های نو است 

بی کاری و سکون فقط انرژی منفی را جذب می کند 

یکی از بدترین ترس ها ، ترس از تلاش برای انجام دادن یک کار جدید است .

این ترس ، جز اینکه باعث شود شما به هدف خود دست پیدا نکنید ، هیچ فایده دیگری نخواهد داشت . البته همیشه احتمال شکست هست ، ولی اگر به جای یک جا نشستن ، برای رسیدن به چیزی تلاش کنید ، احتمال موفقیت شما بیش از حد خواهد بود . اکثر ما تجربه این موضوع را داشته ایم که تصمیم به انجام کاری گرفته ایم و اصلا مطمئن نبودیم که موفق خواهیم شد ، اما شانسمان را امتحان کردیم ، و موفق شدیم .

برای فهمیدن نتیجه مجبور هستید ریسک کنید .

اگر به خود بهترتان فرصت دهید ، زندگی ، بهترین نوع ماجراجویی خواهد بود .

همه ما یک توانایی منحصر به فرد برای ارائه داریم .

اگر می گویید من که توانایی خاصی ندارم باید عرض کنم که چون شما نمی دانید چه توانایی دارید دلیل بر نداشتن آن نیست . وظیفه ما این است که آن مورد استثنایی را کشف کنیم . پس لازم نیست از ترس غرق شدن کنار آب حسرت زندگی کسانی که در آب شنا می کنند را بخورید .

به قول قدیمی ها دل به دریا بزنید و بپرید داخل آب .

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alefbayearamesh.com/?p=214
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
الفبای آرامش
آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد خود بهترتان را آزاد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6  +  4  =  

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.