0
0

با ترس خود رو به رو شوید

616 بازدید
با ترس خود رو به رو شوید

ترس ، آفت رسیدن به موفقیت

اگر از انسانی که در زندگی خود موفقیت های بزرگی به دست آورده است سوال کنید که با ترس های خود چگونه رو به رو می شوید ؟ و ترس برای شما چه معنی دارد و روش این کار در زندگی شما به چه شکلی است به شما پاسخ خواهند داد که از هیچ چیزی نمی ترسند . شاید کمی تعجب بر انگیز باشد اما بهترین تئوری برای مقابله با ترس در زندگی این است که اگر به چیزی انگ ترسناک بودن را بزنید ، باعث ایجاد ترس خواهد شد .

ترس ها در زندگی ما به اشکال متفاوتی خود نمایی می کنند :

ترس از تغییر ، ترس از شکست ، ترس از عدم تایید و …

در حالی که گاهی اوقات حس شما ترس نیست ، نگرانی است .

برای مثال :

شما می دانید که کشورتان یک مرتبه ، مورد حمله افراد تهی مغز با افکار نادرست واقع شده و به هر علتی امکان دارد مجددا این اتفاق رخ دهد ، تصور این موضوع شما را نگران خواهد کرد و قطعا بر زندگی شما تاثیر گذار خواهد بود .

اما دوستان عزیز ، تبهکاری و اعمال ناشایست این چنینی

در همه جای دنیا اتفاق می افتد و یک نگرانی در حد جهانی است .

اما اگر اجازه دهیم این ترس در ما ریشه بگیرد ، تروریست ها در کار خود موفق بوده اند .

با ترس خود رو به رو شوید

اگر می خواهید با ترس خود رو به رو شوید … 

این اصل در کسب و کار نیز صدق می کند .

آیا از اینکه رئیس خودتان باشید ترس دارید ؟

اگر می خواهید با ترس خود رو به رو شوید باید این سوال را به شکل دیگری از خود بپرسید . آیا نگران این هستید که رئیس خودتان باشید و برای خود کار کنید ؟ چرا ؟ نگرانی های شما دقیقا چه چیزهایی هستند ؟ تجزیه و تحلیل نگرانی ها خیلی راحتر از ترس ها ست . زمانی که کلمه ترس را مطرح می کنید مانعی در ذهن شما ایجاد می شود که تنها خاصیتش ، جلوگیری از تفکر خلاقانه شماست . اگر نسبت به موضوعی که نگران آن هستید ترسی نداشته باشید و با ذهنی بی طرف به سمت آن حرکت کنید ، قطعا آن موضوع حل خواهد شد و این روش به افکار خلاقانه شما اجازه جریان یافتن خواهد داد و متوجه می شوید که نیازی به نو آوری و افکار مبتکرانه برای حل مشکلات نیست .

آسانترین پادزهر ترس ، حل مسئله است

تفاوتی نمی کند اگر به فکر سرمایه گذاری هستید ، یا ساختمان سازی و یا شروع یک کسب و کار جدید ، یا همه این کارها با هم ، می توانید آنها را به واحد های کوچکتر فکری ، تقسیم کنید و به ترتیب با آنها کنار بیایید .

چیزی شبیه به پازل :

باید جای صحیح هر قطعه پازل را بیابید تا تصویر کلی نمایان شود .

مثلا شما قصد دارید یک ساختمان بسازید و تنها به نوعی خاص از سنگ گران قیمت علاقه دارید و مثلا این نوع سنگ ، دارای رگه های نامنظم سفید رنگ و گاها اشکالی با لبه های نامتعارف است . می توانید همواره نگران این موضوع باشید که آیا سنگ های مرمر دلخواه به دست شما می رسد ؟ آیا معمار ساختمان شما می تواند سنگ های باب میل شما را برایتان انتخاب کند ؟ و یا اینکه دست به کار شوید و خود به محل فروش یا معدن سنگ مراجعه کنید و سنگ های دلخواهتان را انتخاب کنید ، سنگ هایی انتخاب کنید که نامنظمی و رگه های سفید نداشته باشد . این تصمیم شما باعث می شود که تکه های پازل در جای خود قرار گیرد و محصول نهایی از نظر شما بی نقص باشد .

با ترس خود رو به رو شوید

مرحله بعدی همیشه همت می طلبد 

توجه داشته باشید که اگر بخواهید رئیس باشید :

باید کارهای زیادی را انجام دهید . 

این روش کار است ، نمی توانید مدام به بقیه افراد دستور دهید و از دیگران بخواهید تا کار بدنی یا ذهنی شما را انجام دهند . درست است ، این یکی از مزایای ریاست است ، اما باید آماده باشید که اغلب اوقات خودتان فکر کنید و خودتان تصمصیم بگیرید و خودتان کارها را به دست بگیرید . اگر از این تصور ناراحت می شوید ، خوب می توانید کارمند باقی بمانید اما اگر انسانی مسئولیت پذیر هستید و از چالش ها لذت می برید ، رئیس خود بودن شغل مناسبی برای شماست .

شناخت بزرگترین ویژگی ترس ، لازمه اینکه با ترس رو به رو شوید 

برترین ویژگی ترس همیشه این است که مشکلات را بزرگ جلوه دهد . 

یک ضرب المثل آلمانی هست که می گوید :

” ترس ، گرگ را بزرگتر از آنچه که هست نشان می دهد ” 

این جمله واقعیت دارد . بالاترین نقطه مخالف ترس ، داشتن ایمان است .

ایمان ، یکی از دلایلی است که شما باید خودتان را باور داشته باشید و خودتان را پیروز تصور کنید . در این صورت اطمینان خواهید داشت که می توانید با هر نوع نا امیدی ، ظلم ، خستگی و یا مشکلاتی که بر سر راه شما قرار می گیرید مقابله کنید . هر گاه در زندگی خود به مشکلی هر چند بزرگ بر خوردید ، هر چند اطرافیان و دیگران آن مشکل را خاتمه کار شما دانستند ، بهترین راه این است که شما هیچ گاه این موضوع را باور نکنید . مشکل خود را همیشه به شکل مسئله ای ببینید که باید حل شود و حتما راه حلی نیز برای آن وجود دارد .

قصد ما این نیست که بگوییم کار راحتی است ، چون اصلا اینطور نیست .

مشکلات گاهی خیلی بزرگ هستند .

اما شما نباید در مقابل ترس تسلیم شوید .

اگر تسلیم نشوید در بدترین حالت می توان گفت که شانسی هست تا مشکل برطرف شود اما اگر تسلیم شوید ، حتما هیچ شانسی وجود نخواهد داشت . بخش اعظم زندگی و خصوصا قسمت کسب و کار همیشه حل مسئله بوده است . اگر بیاموزیم که چگونه با مشکلات رو به رو شویم ، چگونه با ترس خود رو به رو شویم ، قطعا شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت .

ترس از شما اجازه می گیرد

اجازه ندهید که ترس ، به هیچ کدام از بخش های زندگی شما نفوذ کند .

ترس ، یک برخورد شکست آور و یک احساس منفی است .

ترس های خود را سریع شناسایی کرده و آنها را به روشهای گفته شده از بین ببرید . ترس را بردارید و در جای آن رفتار حل مساله ، ایمان ، اعتماد به خود و سخت کوشی را قرار دهید . این فرمول را همواره به کار گیرید آن زمان ، در روی قدرت با مسائل زندگی برخورد خواهید کرد ، نه از روی ترس .

این یعنی پیروزی …

الفبای آرامش برایتان آرزوی پیروزی در زندگی را دارد .

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://alefbayearamesh.com/?p=266
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
الفبای آرامش
آسایش در زندگی ما می تواند در حوزه های مختلف روابط ، سلامتی یا ثروت شکل گیرد ، اما آرامش یک چیز درونی است ، نکته اساسی رسیدن به آسایش در زمینه های مختلف این است که ابتدا باید بیاموزید به آرامش برسید و بعد به هر آنچه می خواهید می رسید . با بالا رفتن سطح آگاهی می توانید آرامش را در خود ایجاد کنید و از وابستگی به عوامل بیرونی رها شوید . در الفبای آرامش تمامی سعی ما بر این است تا شما را به واسطه روش های جدید آموزشی ، با نکات کاربردی آشنا کنیم و امیدواریم در راستای پیشرفت مردم عزیزمان گامی برداشته باشیم .
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

1 نظر در مورد با ترس خود رو به رو شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1  +  7  =